[YENİ] Crew Yeni Özellikler| Crew Shield (Antivirüs) | Crew Security Center |

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

[YENİ] Crew Yeni Özellikler| Crew Shield (Antivirüs) | Crew Security Center |

Mesaj gönderen G.Arkas »

Merhaba arkadaşlar;

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım ve sonuna gelmiş bulunduğum, kurumsal ve bireysel sürümlerin mevcut olduğu projemi yayımlama aşamasındayım.

"Crew, IT profesyonelleri için geliştirilmiş, bünyesinde bir çok modül barından çok gelişmiş bir uzak yönetim aracıdır. Client/Server mimarisi üzerine kurulu bir yapıya sahip olan Crew, tüm şirket ağınızı kolayca yönetmenizi sağlar. Dünyanın herhangi bir yerinden şirket ağınıza katılabilir ve bilgisayarlarınızın bakım ve yönetim ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Kolay kullanım ve User-friendly arayüzü sayesinde profesyonellerin en büyük tercih sebebi olmaya adaydır. Birçok işlemin tek bir merkezden ve tek bir tuşla yürütülmesini sağlar.

Crew, son derece hızlı ve güvenlidir. Bunun en büyük nedeni, İstemci ve Sunucu arasında herhangi bir terminalin ya da veri aktarım merkezinin olmamasıdır. Bu sayede tüm veriler ve bağlantılar sizin kendi sunucunuza direkt olarak iletilir.

Ters bağlantı teknolojisi sayesinde istemci bilgisayarlar sunucuya bağlanır ve veri yönetimi sunucu tarafından yönetilir. Bu sayede istemci makinalar üzerinde herhangi bir “Port Yönlendirme” işlemine gerek kalmaz. Sunucu tarafında port yönlendirme işlemi tek bir defaya mahsus gerçekleştirilir."

Özellikleri;

Yönetim Modülleri

Dosya yöneticisi (Uzak bilgisayarda, Download, Upload, Execute, Find File, Folder Management vb. İşlemler)
Görev yöneticisi
Servis Yönetimi
Kayıt Defteri düzenleyici (Regedit)
Uygulama yöneticisi
Performans Monitörü
Olay Görüntüleyicisi
Aktif port ve bağlantı yöneticisi
Başlangıç Yönetimi (Startup Manager)
Uzaktan MS-DOS yönetimi (Remote Shell)
Download & Upload Execute (Uzak bilgisayara dosya indirip yada lokal bilgisayardan gönderip otomatik çalıştırma)
Broadcast yönetim modülü

Yeni Özellikler:
Donanım Monitörü (Donanım değişikliklerini ve gönderilen mesajları yakalar.)
Dizin İzleme Monitörü (Belirlenen dizin ve alt dizinlerdeki her türlü dosya hareketini loglar.)
Network Paylaşım Yöneticisi (Paylaşımda olan tüm dizinleri gösterir)
Hosts Dosya Düzenleyici (Uzak bilgisayarda ki Hosts dosyasını yönetir)

Antivirus (Crew Shield) Modülü:
Gelişmiş bir antivirüs uygulamasıdır. Real Time protection ve scheduler özellikleri mevcuttur. Sürekli geliştirilmeye ve güncellenmeye devam edecektir. Client Server mantığı ile çalışır. Uzaktan yönetilebilir. İlerleyen aşamada Web üzerinden yönetilebilir hale getirilecektir. Tüm ayarları Crew Server üzerinden yapılır. Client tarafında hiçbir ayara gerek duymaz. Uzaktan istenilen dizinler yada tek bir dosya taranabilir.

Zararlı Yazılım Analiz Modülü(Crew Malware Analyzer Studio)
Şüpheli görünen dosyalar bu stüdyo ortamında gelişmiş entegre araçlar ve özellikler ile incelenebilir.(DASM, Hex Editor, Multi Scanner). Bu sayede gerek görülen uygulama ya da dosyaların çalıştırılması engellenebilir ve buna benzer dosyalar otomatik olarak bloke edilebilir. Bu araç ileri seviye kullanıcı bilgisi gerektirir.

[YENİ EKRAN] Crew Security Center

Resim

Uzak Masaüstü Yönetimi

VNC Modülü
Windows RDP Modülü (Uygulama içerisinden RDP Bağlantısı)

İletişim Modülleri (Messenger)

Chat
Sesli Görüşme
Ticket (Destek Talep Modülü)

Donanım Modülleri

Auto Driver Backup / Restore (Sürücü yedekleme/ geri yükleme)
Sistem Envanter Yönetimi ve Envanter kartı oluşturma (Demirbaş Takibi)
Sistem Genel Bilgi Ekranı

Maintenance Mode (Bakım Modu)

Bu mod etkin hale getirildiğinde, uzak makineye fiziksel müdahale devre dışı bırakılır. Tüm kontrol sistem yöneticisine geçer. Böylece destek ve bakım esnasında herhangi bir kullanıcı bazlı hatanın önüne geçilir.

Tanıtım Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=XZhm_go ... e=youtu.be

Crew Promo 2

https://www.youtube.com/watch?v=-yZPGHJvGIE

Ekran Görüntüleri

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Yeni Tamamlanan Ekranlar:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Official Web Site

Ürünlerin web sayfası henüz tam olarak hazır olmamakla beraber;

http://www.crewium.com sayfasından takip edebilir ve ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Crew uygulamasın Mobile Station ve Quick Lan modülleri de bulunmaktadır. Bunlar hakkında bilgi almak için aşağıda ki bağlantıları takip edebilirsiniz.

Crew Quick Lan
http://www.crewium.com/CrewQL

Crew Mobile Station (Hazır Değil)
http://www.crewium.com/CrewMobileStudio

Ayrıca site üzerinde verdiğimiz diğer hizmetler ve yazılımlarımız hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Not: Uygulama henüz yayında değildir. Ancak en kısa sürede web sayfası üzerinden yayına açılacaktır. Bu paylaşım ve bilgilendirme sadece "Delphi Türkiye" ailesine özeldir.

Teşekkürler;

Öncelikle bana bu dili öğreten ve sevdiren, bu uygulama üzerinde bana her türlü desteği veren ve uygulamayı bizzat test eden sevgili abim ve hocam Muharrem Arman'a;
Winlock kütüphanesini kulanmama izin verdiği için değerli hocam Yavuz Ertem'e
Gerek yayımladığı makaleler ve bireysel yardımlarından ötürü değerli hocam Tuğrul Helvacı'ya
Çok kritik zamanlarda sihirli dokunuşlarıyla verdiği katkılardan ötürü Veli Bozatlı'ya (SimaWB)
Bu forumu kurup bizlere Delphi dilini öğrenmemizde en büyük katkıyı veren değerli site kurucuları ve yöneticilerine
Ve desteğini esirgemeyen tüm forum kullanıcılarına sonsuz teşekkür ederim. Allah razı olsun.
En son G.Arkas tarafından 10 Kas 2015 01:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Re: Crew Remote Management | Profesyonel Uzak Masaüstü Projesi [Önizleme]

Mesaj gönderen SimaWB »

Tebrikler, çok güzel görünüyor.
Denemek için sabırsızca web sitesine girdim ama demo sürüm bulamadım :(
Demo sürümü yok mu? Yoksa ben mi göremedim? Eğer yoksa, bence mutlaka olmalı ;)
There's no place like 127.0.0.1
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Re: Crew Remote Management | Profesyonel Uzak Masaüstü Projesi [Önizleme]

Mesaj gönderen G.Arkas »

Hocam Demo sürümü hazır olmak üzere. Sayfa üzerinden en kısa sürede yayımlayacağım. Bir kaç testi kaldı. Geliştirme tamamlandı çok şükür. Sana mutlaka mail atıyor olacağım :D
Resim
Kullanıcı avatarı
esistem
Üye
İletişim:

Re: Crew Remote Management | Profesyonel Uzak Masaüstü Projesi [Önizleme] + Tanıtım Videosu Eklendi!

Mesaj gönderen esistem »

Tebrikler çok hoş ve kullanışlı görünüyor, müşterilerimde test etmek isterim bende, teamviewer in yerini alabilecek gibi duruyor.
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Re: Crew Remote Management | Profesyonel Uzak Masaüstü Projesi [Önizleme] + Tanıtım Videosu Eklendi!

Mesaj gönderen G.Arkas »

@esistem değerli yorumların için çok teşekkür ederim. :wink:
Resim
Kullanıcı avatarı
sadettinpolat
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen sadettinpolat »

tebrikler uygulama cok guzel gorunuyor. emeklerinin karsiligini alirsin insallah
"Sevmek, ne zaman vazgececegini bilmektir." dedi, bana.

---
http://sadettinpolat.blogspot.com/
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Eline sağlık,
Uluslararası yayılacak bir çalışma olmuş.
Dış kaynaklı bir firma haklarını satın almak için başvurursa hiç şaşırma.
Yolun açık olsun. Resim

Resim
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

@sadettinpolat hocam çok teşekkür ederim. İnşallah başarılı olabiliriz.

@mrmarman abim benim Allah razı olsun. İnşallah emeklerimize değer ve Türk yazılımcılığına katkı sağlayacak bir uygulama olur.
Resim
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

@esistem özel bir nedeni yok aslında. Sadece tek kelime olması, akılda kalıcı olması ve "ekip" yönetimi anlamında kullanıldığı bu ismi seçtim. :wink:
Resim
Kullanıcı avatarı
sabanakman
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sabanakman »

Bizden böyle projelerin çıması çok keyif verici. İnşallah hedeflenen başarıya (hatta daha da ilerisine) ulaşabilirsiniz.
Şaban Şahin AKMAN
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

@sabanakman hocam çok sağol. Allah'ın izniyle umarım başarırız abi.
Resim
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen thelvaci »

Ellerine sağlık çok güzel olmuş. Allah utandırmasın, başarılarının devamını dilerim. Bağlantı özellikleri hakkında ne yaptın tam olarak bilmiyorum ama iletişimi şifrelemen yerinde bir davranış olabilir eğer yapmadı isen. Ayrıca, basit bir device driver yazarak ve uygulamayı onunla haberleştirerek sonsuz bilgi deryasından da istifade etmesini sağlayabilirsin uygulamanın ;)

Bir de; Crackproof Your Software: Protect Your Software Against Crackers bu kitabı temin edip uygulamanı korumaya çalışman faydalı olabilir ;)
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

thelvaci yazdı:Ayrıca, basit bir device driver yazarak ve uygulamayı onunla haberleştirerek sonsuz bilgi deryasından da istifade etmesini sağlayabilirsin
Tuğrul Hocam vaktin olduğunda biraz açar mısın bunu?
There's no place like 127.0.0.1
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen thelvaci »

SimaWB yazdı:
thelvaci yazdı:Ayrıca, basit bir device driver yazarak ve uygulamayı onunla haberleştirerek sonsuz bilgi deryasından da istifade etmesini sağlayabilirsin
Tuğrul Hocam vaktin olduğunda biraz açar mısın bunu?
Device driver yazma konusunda maalesef sadece teorik bilgilerim var; henüz yeteri derecede pratiğe dökme imkanım ve vaktim olmadı. Ayrıca bu hususta makale yazabilmek için iyice pişmem gerekir; maalesef bir hususu tam anlayamadan o hususla alakalı makale yazamıyorum. Tam anlamadan sınırsız bir merak ile; konulara dalabiliyorum ama, durum makale yazmaya gelince üstümde bir sorumluluk ve ağırlık hissediyorum. Yeterince anlayamadığımı ve anlatamayacağımı düşündüğüm için de geri duruyorum.

Ancak yine de; her şeyi tam anlamadan ilerlemekten sıkıntı duymayanlar için aslında device driver yazmak çok da zor değil; eskiden WDM kullanılarak gerçek bir device üzerinde driver yazmak programcıları power managament anlamında zorluyor imiş; ancak WDF ile pek çok şey kolaylaştırılmış. Device driver kit indirildikten sonra zaten örnekler arasında basit software driver iskeletleri bulunabiliyor. Geri kalan ise DeviceIoControl ile device driver ile haberleşmek. Ama tabii ki altında çok büyük bir derya var, bildiğimiz herşeyin nerede ise hiç işimize yaramadığı bir dünya.

Velhasıl; gerçekten bilinçli olarak device driver yazabildiğim an, bunu diğer arkadaşlarıma da anlatabiliyor olurum Allah nasip eder ise; ama şu aşamada basit bir driver iskeleti yazıp bununla DeviceIoControl vasıtası ile haberleşebilmeyi bir yetenek yahut bilgi olarak görüp; bu yetersiz ve sınırlı bilgim ile makale yazıp sizlere faydalı olacak bir şey paylaşamam. Henüz bu konuda o denli yeterli hissetmiyorum kendimi.

Teori az, pratik daha az maalesef.