Emülatörde Çalışıyor, Telefonda Çalışmıyor.

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
abdullahcetinel
Üye

Emülatörde Çalışıyor, Telefonda Çalışmıyor.

Mesaj gönderen abdullahcetinel »

Boş bir form ekranında 1 buton ekleyip onclick olayına ShowMessage('merhaba android'); yazdım. Çalıştır dediğimde emülatörde uygulama açılıyor butona tıkladığımda mesajı alıyorum. Uygulamayı telefonuma attım. Kurulum yaptım. Menüden uygulamayı açtığımda
Maalesef FirstApp durdu. şeklinde uyarı alıyorum. Yaptığım ayarlar ve telefon özellikleri aşağıdadır.

Asus Zenfone 4;
Ekran Boyutu : 4.0inç, WVGA 800x480
Android Sürüm 4.3

Ayarlar:
Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Re: Emülatörde Çalışıyor, Telefonda Çalışmıyor.

Mesaj gönderen SimaWB »

Asus Zenfone 4 işlemcisi Intel tabanlı olduğu için XE7'den önceki versiyonlarda çalışmaz.
Burada yazdığına göre "Android for the Intel platform" özelliği 2014'ten sonra gelecekmiş. Bu doküman en son XE6 için güncellenmiş ve sanırım XE7'de bu özellik eklenmiş.
There's no place like 127.0.0.1
Kullanıcı avatarı
fesiharslan
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fesiharslan »

Bende ASUS ZenFone 5 kullanıyorum. Delphi XE7 ile uygulamalarımı bu telefon üzerinde test ediyorum. Hiç bir sorun yaşamadım.
abdullahcetinel
Üye

Mesaj gönderen abdullahcetinel »

Sorun çözüldü. Delphide program Android 4.4.2 versiyonunda derleniyor. Telefonda ise Android 4.3 yüklü haliyle kodlar çalışmıyor. Akşam telefonu 4.4 kitkat sürümüne güncelledim zaten yüklü olan FirstApp programını açtım ve direk çalıştı. Bu durumda benim anlayamadığım bir durum ortaya çıktı Google Play v.s. gibi android Marketlerde yayınlanan programlar nasıl her android sürümünde çalışıyor da ben sürüm uyuşmazlığına takılıyorum o zaman ben derleyicimi en düşüşk android versiyonunda mı kullanmam lazım ?
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

AndroidManifest.template.xml (yada AndroidManifest.xml) dosyası içinde minSdkVersion ve targetSdkVersion değişkenleri var. Bunlarda değişiklik yapmanız gerekebilir.
There's no place like 127.0.0.1
Kullanıcı avatarı
aytunccankir
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen aytunccankir »

Şuana kadar delphi ile kodlama yapmadım. Ama Eclipse'te min ve max android sürümlerini seçiyorduk. Delphi'de öyle bir seçenek yok mu ?
Software Engineering Stu @ BAU