Socket error on connect hatası

Diğer veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
isoaltunay
Üye

Socket error on connect hatası

Mesaj gönderen isoaltunay »

merhaba arkadaşlar;

mysql veritabanı bağlantısında yeniyimde websitesindeki veritabanına ulaşmaya çalışıyorum mydac companentinden myconnect kullanarak gerekli bilgileri dolduruyorum ama WsaGetLastError return 10061($274D) hatası alıyorum sorunu nedendir acaba
omurolmez
Üye

Re: Socket error on connect hatası

Mesaj gönderen omurolmez »

WsaGetLastError 1061 "Connection Refused". Sunucu bağlantı isteğinizi ret etti. Önce başka bir yazılımla(mesela phpMyAdmin, vb) mySql bağlantınızı kurmaya çalışın.

http://stackoverflow.com/questions/1313 ... tlasterror
Ömür Ölmez
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

Çoğu web sitesi veritabanına dışarıdan bağlanmaya izin vermez. Öncelikle böyle bir kullanım izniniz olup olmadığını araştırın bence.
There's no place like 127.0.0.1
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

Ayrıca şimdi farkettim: mysql ile ilgili sorunuzu forumun MS SQL Server kısmına yazmışsınız. Bence Diğer Veritabanları kısmını kullanın
There's no place like 127.0.0.1
isoaltunay
Üye

Mesaj gönderen isoaltunay »

cevaplar için sağolun MyDAC da ve dbExpress companentlerini kullanarak yaptığım bağlantıda bu hatayı veriyordu da sonra şimdi nasıl yaptığımı hatırlayamadığım bir şekilde libmysql.dll hatası aldım bunun üzerine libmysql.dll dosyasını win32 klasörüne kopyaladığımda sorunum çözüldü
sunucuda benimdi host şirketide benimdi tü ayarlar açıktı