delphi update failed. found 0 records hatası

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
btlbetul
Üye

delphi update failed. found 0 records hatası

Mesaj gönderen btlbetul »

Tekrar merhaba,

bir grid yanında da veri giriş formu düşünün. yani öğrenci listesi listenin üzerinde gezerkende yanda görünen öğrenci bilgileri. öğrenci query sinin cachedupdate i true.. bir bilgiyi değiştirip kaydedince ilk seferinde problem yok. ama aynı veri üzerinden ikinci değişiklik yapılıp kaydedilmeye çalışıldığında
delphi update failed. found 0 records hatasını veriyor....

acep nedendir? bilen vaaa mı?
btlbetul
Üye

Re: delphi update failed. found 0 records hatası

Yaaa kimse okumuyo bile mesajlarımı :( az kaldı japoncayı çözmek üzereyiim.... o zaman ben de sizi tanımıcam :)
Kullanıcı avatarı
greenegitim
Üye

Mesaj gönderen greenegitim »

cached update false yap update etmek istediğin kayıtları önce bir listele
recordcount 0 dan büyükse update çalıştır. showmessage(ibquery1.sql.text); diyede sorgunu kontrol edebilrsin.
Mücadele güzelleştirir!
btlbetul
Üye

greenegitim yazdı:cached update false yap update etmek istediğin kayıtları önce bir listele
recordcount 0 dan büyükse update çalıştır. showmessage(ibquery1.sql.text); diyede sorgunu kontrol edebilrsin.

mydac ın querysini kullanıyorum. versiyondan kaynaklanan bir problemmiş anladığım kadarıyla japonların forumları sağolsun.... debug ı çalıştırınca gönderilen update sql i ni görebiliyorum hiç bir fark yok çalışması lazım ama çalışmıyor kerata... neeyse biraz daha uğraşayım bir yolu olmalı, çözcem hissediyorum....
tecnomaster
Üye

Mesaj gönderen tecnomaster »

devart bileşenlerinden birini kullanıyorsanız query options - StrictUpdate seçeneğini False yaparak deneyin
Kullanıcı avatarı
Commandx
Üye

Mesaj gönderen Commandx »

Sayın Üstatlar ben de Böyle Bir hata alıyorum update failed. found 0 records hatası , Bunu Bir detay tablo oluşturduktan sonra almaya başladım.
Merak ettiğim soru şu, querydeki options - StrictUpdate seçeneğini False yaptığımda ileride veritabanımı koruyan bir yapıyı ortadan kaldıracak mı veya neden olacak bir aksiyonu mu durdurmuş oluyorum ?
Strict bildiğim kadarıyla Transaction nesnelerinin veriyi Hafıza üzerinde kendine belirli bir alan ayırıp öteki kullanıcıların kendi alanları ile çakışmasının önüne geçilmesi amacıyla memorydeki alan tahsisi olsa gerek.
Yeni konu açmayayım burdan devam edeyim dedim, Sorunun cevabını bilenler yok galiba. internette kaynaklara baktım herkes false yapın diyor ama neye göre? Hatanın nedenini bilen var mı?
Bende şöyle cereyan ediyor

Kayıt giriyorum (ınsert) ve post ediyorum ,buraya kadar Tamam, ancak aynı Kayıt üzerinde tekrar Edit yapıp Post ettiğimde bu hata çıkıyor.
Triggerimde sadece autoinc trigerim var başka bir olay yok.
BİLEŞENLERİM = Firebird = Bileşen Unidac

querydeki options - StrictUpdate seçeneğini False ettiğimde veri güvenliği için bir sorun olur mu? bu false sadece error mesaj SÖNDÜRME scriptini durdurmak mıdır?

Veritabanı kütük input/Output (I/O) prosesleri olan insert append edit yani açık veya kapalı durumda kalmasına bağlı olarak veritabanında bozulmaların meydana gelmemesi için strict (structure den türetilmiş sınırlı OFFSET yapı) nın transaction sırasında Elektrik kesintisi nedeniyle veri aktarımındaki bütünlülük kontrolü olduğunu düşünüyorum. hani bu false ise vetitabanı kaydedilirken transaction o sırada açık kalırsa ELEKTRİK kesintisi nedeniyle veriyi tam yazacağı sırada yazamadan rastgele veritabanına çizik atar false ise (elektrik kesintisi nedeniyle kayıt sorasında kontrolsüz veri girişi olur veritabanı sakatlanır) diye düşünüyorum.
En son Commandx tarafından 27 May 2019 03:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
http://www.delphibasics.co.uk/RTL.asp?Name=DaysBetween
http://www.neonhaber.com/Static/mega-co ... index.html
www.delphican.con
Function PARSE( text, ilk, son:String ): String; //
begin
Delete(Text, 1, pos(ilk, Text) + Length(ilk)-1);
Result := Copy(Text, 1, Pos(Son, Text)-1);
end;
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Tablonuzda primary key var mı? Yoksa otomatik artan bir integer, primary key ekleyin. Her tablonuzda mutlaka primary key olsun.

Kolay gelsin.