MYSQL Uzak bağlantı sayısı

Diğer veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Kullanıcı avatarı
mudipasa
Üye

MYSQL Uzak bağlantı sayısı

Mesaj gönderen mudipasa »

S.A. Arkadaşlar.
Delphi 7 ve MYSQL veritabanı kullanıyorum. Uzak veritabanı bağlantısını sorunsuz yapıyorum. datacenter de olan iyi bir makinamda veritabanlarım var. oraya uzak veritabanı bağlantısı ile şubeler bağlanıyor. ama bunun limitinin kaç olacağını bilemiyorum. günlük ortalama 5000 işlem ve 400 den fazla şube var. hepsi şuan devrede değil. eğer devreye sokarsam kaldırırmı bağlantılarda bir sorun yaşarmıyım bilemiyorum. bu arada bütün şubelerde aynı kullanıcı adı ve şifreyi kullanacaklar. bir fikir verseniz sevinirim.

Kod: Tümünü seç

www.muratdişikırık.com.tr
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Re: MYSQL Uzak bağlantı sayısı

Mesaj gönderen Battosai »

Hiç bir sıkıntı olmaz... Mysql conf dosyasında max_connection değerini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mudipasa
Üye

[quote="Battosai"]Hiç bir sıkıntı olmaz... Mysql conf dosyasında max_connection değerini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.[/quote]

ilgin için teşekkür ederim. özür dilerim ama ya kafam yerinde değil bayağı bir karıştırdım yada bilmiyorum :) MySql Conf dosyasının yeri neresi acaba ?

Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

MySQL'in kurulu olduğu dizin içindedir İşletim sistemine göre değişebilir.
Kullanıcı avatarı
mudipasa
Üye

server makina kullanıyorum. windows server 2003 Enterprise Edition kurulu. bu arada MySql conf dosyasını değilde my.ini dosyasını buldum. orda dediğimiz max_connections vardı. ordaki sayıyı arttırdım. inşallah doğru yeri arttırmışımdır.

Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Windows da ayarlar my.ini dosyasından yapılır doğrudur. Conf derken ayar dosyası demek istemiştim uzantısı aklıma gelmedi...