delphi yada c sharpta access baglantısı

Diğer veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
nazlicann
Üye

delphi yada c sharpta access baglantısı

Mesaj gönderen nazlicann »

slm arkadslar ben üni. bilgisayar 2. sınıf öğrencisiyim hocamız bize proje ödevi verdi fakat yapamadım :(oluşturdugun veri tabanını yani basit bi tablo değil sorgusu raporu formu olan bi access i delphi yada c sharp ile açmayı bilen var mı exe dosyası gibi pc de access 2003 vs olmadan veritabanı çalışacak delphi yada c sharp ile
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: delphi yada c sharpta access baglantısı

Mesaj gönderen mkysoft »

office yüklü olmayan bilgisayarda acsess sürücüleri yüklü değilse zaten açamazsını tabloları bile. ayrıca rapor ve sorgu'nun delphiden açılması mümkün değil bildiğim kadarıyla. en fazla kod yazarak otomatik olarak acssesdaki formun ekrana eklemesini sağlarsınız VBA ile. c# içinde aynısı geçerli. çünkü rapor ver sorguları yorumlayan acsess programınıdır. mdb dosyaları sadece yapıları ve verileri kaydeder.
nazlicann
Üye

Mesaj gönderen nazlicann »

ben yaptım ama sadece basit bi tabloyu baglayabildim hocamızın istediği tüm sorgulu formlu herşeyi gürünen bi vt yi c sharp yada delphide bağlamak lütfen yardım edin proje ödevi çok az zamanım kaldı:(
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

tabloyu bağlarsın ama formları bağlayamazsın.
mutu45
Üye

Mesaj gönderen mutu45 »

En mantıklısı projeyi sharpta yada delphide tekrar hazırlayıp derlemek :)