E-mail Gönderme programı

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
çetinkaya

E-mail Gönderme programı

Mesaj gönderen çetinkaya »

Kolay gelsin arkadaşlar;
projeme e-mail gönderme özelliği yapmak istiyorum acaba bu konuda elind eörnek program olan var mı forumda aradım ama bulamadım..??
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: E-mail Gönderme programı

Mesaj gönderen mkysoft »

indy companentlerini kullanabilirsiniz. arama yaptıysanız bulmuş olmanız gerekirdi.
viewtopic.php?f=2&t=25147&p=142172

ayrıca delphinin demos klasöründede olacaktı.
çetinkaya

tşk ederim hocam hemen inceliyorum..
çetinkaya

hocam verdiğiniz linki inceledim fakat orada email gönderimi ile ilgiliş kesin bir sonuç ve bilgi yoktur sadece tartışmışlar nasıl yaparız diye neyse yinede sağolun..
ikra
Üye

Mesaj gönderen ikra »

indy paketinin icerisinde demolar bölmünde bir email programi var. oradaki kodlari bir incele...
kıdemsiz üye
çetinkaya

o dediğinizi bulamadım ama birde şu yöntemi duydum. Web sunucusu üzerinden e-nail gönderme bu nasıl oluyor acaba bilen var mı..??
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

indy bileşen setinin interneten indirip kurun. aynı sitede demolarıda olacak.
çetinkaya

Benden sonraki arkadaşların zorluk çekmemesi için nasıl email gönderildiğini buraya yazmak ve eklemek istiyorum üstelik gmail,mynet ve hotmasil sunucularına sorunsuz bir şekild egönderiyor . İçinde Flash anlatım videosunu ve örneği var .. işte link :

http://rapidshare.com/files/407581743/E ... ollama.rar

içinde detaylı anlatım mevcut .....
Code_Monster
Üye

Mesaj gönderen Code_Monster »

çetinkaya yazdı:Benden sonraki arkadaşların zorluk çekmemesi için nasıl email gönderildiğini buraya yazmak ve eklemek istiyorum üstelik gmail,mynet ve hotmasil sunucularına sorunsuz bir şekild egönderiyor . İçinde Flash anlatım videosunu ve örneği var .. işte link :

http://rapidshare.com/files/407581743/E ... ollama.rar

içinde detaylı anlatım mevcut .....
çok güzel gerçekten bu email işi iyice can sıkmaya başlamıştı basitbi email atmam gerkiyor aynı programınızdaki gibi sizin proje gaye güzel çalışıyor fakat ben delphi 2007 kullanıyorum ve bunu uyarlamakta başarılı olamadım indy bileşenleri deişik özellikler i değişik IdSSLIOHandlerSocket yok 2007 de bu sorunu nasıl aşarım 2007 ye nasıl uyarlamam lazım yardımlarınızı bekliyorum saygılar
çetinkaya

valla hocam inanın delphi 2007 konusunda hiç bir bilgim daha yok delphi 2010 kullandım ama ondada baya sıkıntı yaşadığım için geri delphi 7 geri döndüm ama bence şöyle yapabilirsiniz.. Şimdi başka bir pc de delphi 7 kurup kaynak kodları ile istediğiniz gibi tasarım ve ayarlama yaptıktan sonra projeyi derleyin.Ve derlediğiniz exe yi ve + dll dosyalarınıdelphi 2007 de ki proje dosyasnızın için yapıştırın daha sonra exe çapırma komutları ile o delphi 7 de yapmış olduğunuz exe yi çağırıp sanki delphi 2007 projesinin bir parçasıymış gibi kullanabilirsiniz. Şu an için benim aklıam gelen bu.....
Code_Monster
Üye

Mesaj gönderen Code_Monster »

çaresiz kalmaktan sa iyi bi fikir teşekkür ederim :) 3 aydır araştırıyorum şu mail işini dahada araştıracam galiba :) 2007 de bi yapsam çok ii olacak ama kısmet :D
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Mesaj gönderen Battosai »

IdSSLIOHandlerSocket eğer bu bileşen yok ise Indy kütüphanesinin yeni versiyonunu kurmanız lazım.Farklı arayışlar içine grip işinizi zorlaştırmayın.
http://www.indyproject.org/Sockets/Down ... 10.EN.aspx
çetinkaya

rica ederim nedemek her zaman yardımcı olabildiysem ne mutlu bana....
Kullanıcı avatarı
Lost Soul
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lost Soul »

derlenmiş exe dosyasını antivirus programım virus olarak gördü. Ya derlenen makinenin delphi kaynak koduna virüs bulaşmış. Ya indynin kullandığı yöntemi trojan hareeketi olarak görüyor veyahut derleyen kişi (zayıf bir ihtimal ama) katakulli yapmış :)
çetinkaya

hangisi benim eklediğim email gönderme programı mı virüs var dedi olmaz hocam yanlışlık olacak.....!!!!