Delphi ile Ip üzerinden ses transferi

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
efedex
Üye

Delphi ile Ip üzerinden ses transferi

Mesaj gönderen efedex »

S.a.
Öncelikle daha uygun bi başlık bulamadığım için kusura bakmayın. Şuanda hazırlamaya çalıştığım biş projem var bu projede server/client mantığı ile ip üzerinden ses aktarımı yapmak istiyorum bu konuyla alakalı olarak yardımcı olursanız çok memnun olurum....
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: Delphi ile Ip üzerinden ses transferi

Mesaj gönderen mkysoft »

viewtopic.php?f=1&t=24343
arama yaparak daha çok bilgi bulabilirsiniz, bu konular konuşuldu.
efedex
Üye

Mesaj gönderen efedex »

Hocam öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim. Fakat ben sıkıntımı tam olarak ifade edemedim sanırım ben ses kaydı yapmak istemiyorum ben anlık ses aktarımı yapmak istiyorum örneğin skype gibi. yani bana mikrofandan sesi alıp bu sesi tcp veya udp (hangisi daha uygun olursa) ile gönderilebilir hale getirip karşı taraftada bu peketi tekrar dönüştürüp ses haline getirebilecek bi bileşen, companent, kodu, tavsiye,kaynak vs... lazım...
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

sesi gönderebilmek için önce kaydetmeniz lazım (buffer). Gönderdiğim başlıkta companentin voip desteklediği yazıyor, aradığınızda bu zaten. Her şeyi yazılmış bir ödev mi aryorsunuz yoksa bir şeyler geliştirmeye mi çalışıyorsunuz? Forumda TCP/UDP için bir sürü veri transfer örnekleri mevcut, keza ses çalmak içinde. Bu üçünü bir araya getirmeyi deneyebilirsiniz. Yada uğraşmayın, skype SDK'sı vardır onu kullanın.