Musonya Translator

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
Murat DİCLE
Kıdemli Üye
İletişim:

Musonya Translator

Mesaj gönderen Murat DİCLE »

Musonya Translator
v1.0.3.10
(kararlı sürüm)

Resim

Bu ürünümüz Google Tranaslator servislerinden faydalanmaktadır. Hemen bütün dilleri birbirine çevirebilirsiniz.

CTRL veya ALT tuşuna basarak, bir metni fareniz ile seçin hemen tercümesini okuyun. Kullanımı oldukça basittir. Hemen hiç bir ayar yapmadan Windows XP veya Windows Vista'da güvenle kullanabilirsiniz. CTRL veya ALT aksiyon düğmesini program üstünden seçebilirsiniz.

Ürün size "hah! işte tam böyle bir şey arıyordum" dedirtecek kadar faydalı olacaktır. Ki bizim için şimdiden çok faydalı oldu. :)

Kaynak ve hedef dilinizi seçin, gerisini Musonya Translator yapsın. Kaynak dil olarak UNKNOWN olarak kalmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü otomatik dil tanıma sistemi var. Sadece hedef belirlemeniz yeter.

Tamamen ücretsizdir.

Detaylı bilgiler ve İndirmek için lütfen tıklayınız.

Desteğiniz önemli: Program ücretsiz. Gelişmesi için desteğinize ihtiyacımız var. Lütfen olası hataları buradn bize bildiriniz. Ayrıca her türlü fikre açığınız.

Hepimiz için hayırlı olsun.
Musonya Yazılım
http://freeware.musonya.net
En son Murat DİCLE tarafından 21 Şub 2009 02:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Re: Musonya Translator

Mesaj gönderen Battosai »

Güzel bir porgram olmuş.... google çevirileri her ne kadar iyi olmasada kelime bazında bir sözlük olarakta kullanılabilir.Böylece babylon'un yaptığı işi yapar...Birde programı arka planda çalıştırsanız ve babylon da olduğu gibi "ctrl+mouse tuşu" şeklinde bir kısayol ile istendiğinde çağırılabilir yaparsanız tam süper olacak...buda bir fikirdir yani... :)
Kullanıcı avatarı
Murat DİCLE
Kıdemli Üye
İletişim:

Programda güncelleme yaptım. 1.0.1.3 olarak Kararlı sürüm haline geldi.

1. Bundan böyle otomatik tercüme için, fareniz ile bir metin seçmeden önce CTRL tuşuna basmanız gerekiyor.

2. Panoya kopyala, tercüme kutusu sil ve metni kaydet düğmeleri eklendi.

3. Uygulama artık 400x400 ebatlarında.

4. Eskisinden farklı olarak, pencere hep üstte olmayacak. Ne zaman bir çeviri yapıldı o zaman pencere görünür olacaktır. Uygulama penceresinin "Stay on Top" özelliği iptal.

5. Son olarak, bazı teknik iyileştirmeler yapıldı

Resim Download

Supported OS: Windows XP and Windows Vista
zengin
Üye

Mesaj gönderen zengin »

s.a

Degerli üstadım öncelikle eline saglık Güzel bir porgram olmuş google çevirici bu türkce veya başka dil secmek icin
örnegin Türkceyi bulmak icin T Harfine bastıgımızda Türkce kelimesinin üzerine getirme şansın olursa kullanımı daha kolay olur diye düşünüyorum Benimkisi bir fikirdir yinede teşekkürler kolay gelsin
Zengin
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Mesaj gönderen Battosai »

Sayın Dicle porgramın en öneml eksiği arka planda çalışmaması yani system tray'e çalışsa lazım olduğunda görünse.....
Kullanıcı avatarı
Murat DİCLE
Kıdemli Üye
İletişim:

Battosai yazdı:Sayın Dicle porgramın en öneml eksiği arka planda çalışmaması yani system tray'e çalışsa lazım olduğunda görünse.....
Son sürüm ile birlikte lazım olduğunda görünüyor. CTRL tuşu basılıyken bir metni fare ile seçince program ön plana geliyor. Ama tabi ayrıca systray olabilir. Bunuda yapılacaklar listesine ekliyorum :)

Fikirleriniz için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Fatih!
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih! »

Güzel şeylere imza atıyorsun. Tebrik ederim, Hocam.

Acaba benim gibi üşengeçlere tanıtım için hazır bir metin sunabilir misin? Kopyala-Yapıştır zihniyeti... :)
Kullanıcı avatarı
Murat DİCLE
Kıdemli Üye
İletişim:

Fatih! yazdı:Güzel şeylere imza atıyorsun. Tebrik ederim, Hocam.

Acaba benim gibi üşengeçlere tanıtım için hazır bir metin sunabilir misin? Kopyala-Yapıştır zihniyeti... :)
:) Bir tembel daha.

Ben genelde bu mesajda yazıklarımı yazıyorum, sağda solda. Dilersen konu başındaki metni kullanabilirsin.

Ben yinede genel bir tanıtım geçeyim:
Musonya Translator, Google servislerini kullanarak tüm dilleri birbiriyle çevirebilmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Google Translator servisinin Türkçe hizmeti vermesiyle konu tekrar gündeme gelmiştir. Bu bağlamda, kullanıcıların bu servisi daha kolay kullanabilmeleri için Musonya Yazılım, pratik bir ürün geliştirdi.

Klasik sözlük kullanımının yanı sıra, CTRL tuşu basılıyken fareniz ile bir metni seçtiğinizde tercümesini yapabilmektedir. HEDEF dili TURKISH, KAYNAK dili ise UNKNOWN olarak seçtiğinizde; ister Çince, ister Arapça bir metin olsun otomatik algılayarak Türkçe'ye çeviri yapacaktır.

Bu ürün, Windows XP ve Windows Vista'da sorunsuzca çalışmaktadır. Ürün, Windows Vista ortamında geliştirilmiş ve testleri Vista ile birlikte XP sistmlerde de test edilmiştir.

Musonya Yazılım, ücretli programlarının yanı sıra, tamamen ücretsiz ürünlerde üretmektedir. Bu ürünleri http://freeware.musonya.net adresinden görebilirsiniz. Site dili özellikle İngilizce olarak seçilmiştir. Amacı, dünya üzerine Musonya ürünlerini tanıtabilmek ve dolayısıyle Türk yazılımcılarınında "biz de varız" diyebilmesidir.

Musonya Yazılım, bu çeviri programının yanısıra yeni bir ürün daha geliştirmiştir. Musonya JustFilter Standard 2.0 adındaki bu ürün, sadece internet filtresidir. 6 farklı dilde çalışan bu ürün ile, çocuklarımızı internetin kötü yönünden uzak tutabileceksiniz. Bu ürünün asıl geliştirme amacı, Çocuk ve Bilgi Güvenliği Derneğine bir katkı sağlaktı.

Musonya Translator resmi tanıtım sayfası:
http://freeware.musonya.net/?page_id=31

Musonya JustFilter Standard 2.0 tanıtım sayfaları:
http://freeware.musonya.net/?page_id=31
http://www.musonya.com/%C3%9Cr%C3%BCnle ... fault.aspx

Musonya Yazılım ücretsiz programlar resmi sitesi:
http://freeware.musonya.net/

Çocuk ve Bilgi Güvenliği Derneği
http://www.cbgd.org
Umarım yukarıda yazdıklarım tanıtım sayfanız için yeterli olur.

Sevgilerimle
M. Murat Dicle
Kullanıcı avatarı
conari
Üye

Mesaj gönderen conari »

Murat DİCLE yazdı:
Battosai yazdı:Sayın Dicle porgramın en öneml eksiği arka planda çalışmaması yani system tray'e çalışsa lazım olduğunda görünse.....
Son sürüm ile birlikte lazım olduğunda görünüyor. CTRL tuşu basılıyken bir metni fare ile seçince program ön plana geliyor. Ama tabi ayrıca systray olabilir. Bunuda yapılacaklar listesine ekliyorum :)

Fikirleriniz için teşekkürler.
Benimde ilk gözüme çarpan bu oldu. Bu tarz programlarda olmazsa olmazlardan.

Emeğinize sağlık iyi çalışmalar.
Bir kelimenin anlamını öğretsen bile yeter..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Murat DİCLE
Kıdemli Üye
İletişim:

Sizin burada bana verdiğiniz fikirleri aynen uyguluyorum. Maksat gerçekten işe yarar birşeyler üretebilmek. Bu nedenle fikirleriniz benim için önemli.

Bugün veya yarın bir güncelleme daha yapacağım, SYSTRAY vb. şeyleri de ekledim. Ama henüz yayımlamadım. Bir güncelleme olduğunda yine buradan sizleri bilgilendireceğim.

Sevgiler.
Kullanıcı avatarı
Murat DİCLE
Kıdemli Üye
İletişim:

Yeni sürüm: 1.0.2.5

Yapılan değişiklikler:

1. Dil seçim kutusundan bir tuş ile dil araması yapılamıyordu. Düzeltildi.
2. Pencere deactive olduğunda sistem tepsisine yerleşiyor.
3. Pencere minimize olduğunda sistem tepsisine yerleşiyor.
4. Arapça ve Hebrew dilleri için sağdan sola yazma özelliği eklendi.
5. Programın kullanıcı arayüzü teması değiştirildi.
6. Otomatik dil algılaması eklendi. Düğmeler ve etiketler, hedef dile göre tercüme ediliyor. Böylece bu programı kendi dilinizde kullanabileceksiniz. (çeviriyi Google yapıyor )
Kullanıcı avatarı
conari
Üye

Mesaj gönderen conari »

işte bu tam kararlı oldu.

Bir kaç bilgi
Butonlarda tercüme ediliyor herhalde :mrgreen: ( kaydetmek, temizlemek, tercüme etmek)

alttaki povered Google ve freeware musonya ların üstüne de bir buton gelmiş gözükmüyor bende. Ama yönlendirme var.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Murat DİCLE
Kıdemli Üye
İletişim:

Evet düğmeleride tercüme ederek HEDEF dilde gösteriliyor. Bir güzellik işte :) Tabi Google amca böyle çeviriyor.

Alt taraftaki şeylere bağlantı ekledim. İlki benim siteye gidiyor. İkincisi ise Google Translator sitesine gidip: en son yaptığınız çeviri sayfası görünüyor.
Kullanıcı avatarı
Murat DİCLE
Kıdemli Üye
İletişim:

Yeni sürüm: 1.0.3.10

Yapılan değişiklikler:
  1. Vista'da pref.ini yazma hatası çözüldü. Pref.ini artık ortak uygulama bilgi klasörüne kaydediliyor.
  2. Tema düzeltildi. Yeni düğme şekilleri eklendi.
  3. Form gösterimi ve kapanışı daha şık oldu.
  4. Form üstündeki 3 düğme artık sadece İngilizce.
  5. CTRL veya ALT tuşunu aksiyon tuşu olarak seçebiliyorsunuz. Önceki sürümde sadece CTRL tuşu ile oluyor. Şimdi dilerseniz ALT tuşu ile de olabiliyor. Dileyen istediği tuşu kullanabilir.
  6. Fare ile tercüme işleminde algılama güçlendirildi. CTRL veya ALT tuşu basılıyken fare ile seçilen metin şimdi daha iyi yakalanıyor.
Kullanıcı avatarı
conari
Üye

Mesaj gönderen conari »

Önceki sürümde Version: 1.0.2.5

internetten sürüm kontrolü yapıyor sanırım bu bilgiyi paylaşmamışsınız ben ekleyeyim. :bravo:
ResimResim