Argox barkod yazıcıların ayarları

Yazdığınız makaleleri ve üyelerimizin işine yarayacağını düşündüğünüz kodlarınızı gönderebilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Berdem
Üye

Argox barkod yazıcıların ayarları

Mesaj gönderen Berdem »

Merhaba ,
Argox barkod yazıcıların ayarları ilgili sitede bayagı problem yaşanmış.Sorunu bir arkadaşım yardımıyla çözmüştüm. Bende ayarları hakkında kendim için bir döküman hazırlamıştım.Diger cihaz ayarlarının bundan farklı olduğunu sanmıyorum.Caco 'ya teşekkürler...

Denetim Masasından yazıcılara gelip boş bir yerde sağ tuklayıp sunucu özelliklerine girelim.
Resim
Yeni bir forma tıklayıp basacağımız etiketin özelliklerini ve adını belirleyelim.
Resim

Resim

Resim
Barkod yazıcısının özelliklerine gelip....
Resim

Resim
Tüm etiket özelliklerine ayarlayın.
Resim
Tüm özelliklerini bu etikete göre ayarlayın...
Genel sekmesine gelip yazıcı referansları bölümünden.....

Media ve Gap seçiyorsunuz.Yani ortamı ve boşluk seçiyorsunuz.

Resim
Yazdırma kalınlığını barkod cihazınızın özelliklerine göre ayarlayın.
Resim

Resim
Yine bu formda gelişmiş özelliklerini tıklayıp
Resim

Resim
Tear of Enabled seçerek yırtılma aralığına kağıdın getirilmesini sağlayabilirsiniz.
Sonra fasttreportla çalışıyorsanız kağıt özelliklerinden etiketi seçerek yazdırma sorununuzu halledersiniz.
Resim
Port ve kurulumda inc 4 seçmeyide unutmayın.
Kullanıcı avatarı
spoke25
Üye

Re: Argox barkod yazıcıların ayarları

Mesaj gönderen spoke25 »

bende sorun yaşıyorum bu yazıcı ile
sorun ise bayabir değişik

baskılı etikete yazım yapıyoruz yani etiketin ustunde standart bir başlık var sınam sayfası normal yazıyor.. fakat etiketleri ters cıkartıyor. etiketin çıkış yonu ters.. gercekten şaşaırıdm.
yardım ederseniz sevinirim
Başlayan Herşey Birgün Bitmek Zorundadır.
Berdem
Üye

Mesaj gönderen Berdem »

Anladığım kadarı ile basılı etiketin yönü tersden basmış. Sizde bunu fast reportta yazıyı secili hale getirip Text Rotation bölümünden 180 dereceyi seçip tersden basmalısınız.Umarım bu işinize yarar.
Kullanıcı avatarı
spoke25
Üye

Mesaj gönderen spoke25 »

Konu anlaşılmamış
windows sinamasayfasını düz basıyor diyorum.. yanii başka bir mesle var. ama ben anlamadım ne olduğunu
Başlayan Herşey Birgün Bitmek Zorundadır.
Berdem
Üye

Mesaj gönderen Berdem »

Diyorsunuz da ... :lol: Bahsettiğim konuda denenirse belkide sizin için çözüm olabilir.
Eski driverinızı kaldırıp yeni internetten driver yükleyin belki sorununuz çözülebilir.Bir kaç tane sürüm var .Sürümleri teker teker deneyin...Sürüm değişikleri sanırım sorununuzu çözecektir.
http://www.bilkur.com.tr/turkce/download.htm
http://www.argox.com.tw/en08/downloads.aspx
tanerkaymaz
Üye

Mesaj gönderen tanerkaymaz »

Arkadaşlar bi müşterim var çiçekci çelenklerin önüne yazı yazmak için kullanıyor a200 modelini 2 gündür ugras ugras yapamadım kafayı yemek üzereyim lütfen yardım edin.

Cihaz usb den baglı Labelden standart çelenk yazı boyutunu yazıyorum 118 cm 'e (11800 yazıyorum) 11 cm (1100 cm yazıyorum) sonra page gelip aynısı yazınca olmuyor error veriyor 50 mm fazlasını yazıyorum hata vermiyor ama tamam diyip cıkınca tekrar girdigimde kafasına göre rakamlar yazıyor burdakı yonmeti yapıyorum etiket diye olusturuyorum yanlız yazıcı sag tus özellıklerde görunmuyor anlamadım kafayı yemek uzereyım bu gunde cumartesi firmayı arasam kapalıdır.Msn den görüşelim cunku cevap beklemek uzun suruyor.
tanerkaymaz
Üye

Mesaj gönderen tanerkaymaz »

Arkadaşlar yardımcı olun lütfen bu konuya değinmiş tek forumsunuz lütfen
Baylas
Üye

Mesaj gönderen Baylas »

Arkadaşlar lütfen bana yardımcı olunuz argox os-214 label dr200 3.inch windows 7 uyarlı driver lazım
serkan08
Üye

Mesaj gönderen serkan08 »

Arkadaşlar Müşterim ARgox Kullanıyor Sıkıntı şu;
Barkod Yazdırırken Hiç Sıkıntı Yokmuş Taki Barkod DEğiştirene Kadar Değiştirdik Sonra Yazdırmıyor Neden Olabılır Acil Cevap Alabilirmiyim.
selimbakır
Üye

Mesaj gönderen selimbakır »

iyi gunler benim yazicimdada soyle bir sorun var.Istedigim ciktiyi aliyorum ama aldiktan sonra cihaz kagidi bos bir sekilde disari cikarmaya devam ediyor. Demek istedigim yazdirma tusuna basinca cihaz disari yazdirmak istedigim seyi cikariyor ama sonra durmasi gerekirken durmuyor barkod kagidini temiz ve bos bir sekilde disari itip duruyor yani ben cihaza mudahale edip kapatmasam icindrki butun kagidi bos bir sekilde disari atacak.