Delphi .net hakkında neler düşünüyor sunuz?

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.

Anket 03 May 2004 11:32 tarihinde bitecek

Çok beğendim, program geliştirmeye başladım
1
3%
Çok beğendim, hala inceliyorum
1
3%
İlk izlenimlerim iyi, ancak detaylı inceleyemedim
5
17%
İnceleme fırsatı bulamadım
13
43%
.net olayına sıcak bakmıyorum
3
10%
Beklemedeyim
5
17%
Diğer
2
7%

Toplam oy: 30

Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

daha önce bu konuda Delphi .net çıkmadan önce konuşmuştuk. Delphi .net çıkalı uzun bir zaman oldu? Bu konudaki fikirleriniz nedir?

kolay gelsin.
En son mussimsek tarafından 03 May 2004 10:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
salvation
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salvation »

Tam performanslı bir şekilde kullanabilen birisine henüz rastlayamadım. Genellikle sorulan sorular hep "sorunlar" hakkında, yani delphi 7,6,5.. te alıştığımız gibi bilememekten diil. Yani çok sorunlu gibi görünüyo, beklemedeyim :)
Kullanıcı avatarı
Yusuf AYDIN
Üye

Mesaj gönderen Yusuf AYDIN »

Salvation dediği gibi hala problemlerinin olduğunu düşünüyorum. Genede baktığımızda .net ile soruların cevapsız kalanları çok var. Daha yaygınlaşmadı diye düşünüyorum.

Ama bir gün mutlaka geçmemiz gerkeceği kanısındayım. Sanırım Yeni Türklirasına daha önce geçeriz gibide geliyor.
Kullanıcı avatarı
şimal
Kıdemli Üye

diğer diyen benim :)

Mesaj gönderen şimal »

Bir kez kurdum baktım... Sonra kaldırmak zorunda kaldım....
.NET ile önceden çalıştığım için C# da birazcık deneyimim olmuştu.
Delphi 7 ile iyi geçiniyorum şimdilik:) Eğer bir ihtiyaç duyarsam C# bilgimi tekrar tazeler kaldığım yerden devam ederim. Yani ne sıcak bakıyorum ne bakmıyorum yani öyle bişey diğer işte yani :)
showtime
Üye

Mesaj gönderen showtime »

Microsoft un son atağımı bilmiyorum ama bizim yazarlara iyi bir para kapısı oldu. kitapçımda her yerde net ile ilgili kitaplar var. Ama bu furya beni zor sürükler çünkü Delphi yi çok seviyorum zor bırakırım. Sonra global bir programcılık olacaksa ve delphi yi bırakmak zorunda kalacak olursam gider Java ya başlarım nasıl olsa taşınabilir ve nasıl olsa buzdolabında bile kullanılıyor :D :D
Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
efkan
Üye
İletişim:

gereksiz :)

Mesaj gönderen efkan »

.NET çıkmadan önce çok güzel reklam yaptılar.Her platforma uyum sağlayacak,kullanım kolaylığı sağlayacak vs. ancak piyasaya çıktıktan sonra görüldü ki aksine zaman kaybı.Halen bazı firmalar .NET in üzerine gidiyor. Üstelik kurulumunun 7 cd olması fikri bile beni çileden çıkartmaya yetiyor

Kurtulalım şu Microsoft tan millet 40 farklı LINUX çeşidi çıkarttı , niçin LinuxTURK olmasın.. UNIX tabanlı yazılımlar konfigurasyonu zor ancak kullanımı kolay yazılımlardır.Örneğin evinizdeki windowsu yılda 3-4 defa fyeniden kuruyorsanız linuxte yılda en fazla 1 kez yeniden kurarsınız o da güncelleme amaçlıdır.Üstelik herşey sizin planladığınız gibi olmak zorunda microsoftun ki gibi değil
kısacası ben .NETsiz Delphiden memnunum ve .NET(para tuzağı ) hikaye Delphi=Kylix olduğuna da göre...
Bilgisayar Programcısı/Analyst ve Sistem Yöneticisi
csyasar
Üye

Mesaj gönderen csyasar »

arc versiyonu vardı. denedim hayal kırıklığına uğradım :cry: sonra visual studio.net paketinden C# 'ı denedim. çok hoşuma gitti :) dün borland C#'ı denedim. o dahada hoşuma gitti :D delphiden tamamen hiçbir zaman kopmam ama 1 yıla kadar incelemelerimi yaptıktan sonra bir - yanını bulamazsam hafif hafif borland C#'a doğru delphi den tamamen kopmadan kayabilirim.

benim düşüncelerim bu :!:
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

ben de ürünü kabaca inceledim. Bazı hatalar can sıksa da ben beğendim. 2 tane update pack'te zaten 200'ün üzerinde hata düzeltilmiş. Zamanla çok daha güzel bir ürün çıkacağını umuyorum.

Ancak ben .net'e karşı hala sıcak bakamıyorum. Piyasada bir .net furyası alıp başını gitmişken elle tutulur, gözle görülür birşey yok hala. Biraz daha beklemenin uygun olacağını düşünüyorum.

Kolay gelsin.