Mail.Host koduna karşılık ben ne yazıcam ??

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
sevturk
Üye

Mail.Host koduna karşılık ben ne yazıcam ??

Mesaj gönderen sevturk »

S.A. arkadaşlar;
arkadaşlar

Kod: Tümünü seç

Mail.Host = "mail server buraya yazılacak deniyo örnekte"
ama ben " içine ne yazıcağımı bilmiyom.. bu kodu kullanabilmem için illa host alanım olmasımı gerekli ben wwwroot'un içinden çalıştırıyom çalışmalarımı.. yardımlarınızı bekliyorum.. şimdiden Allah razı olsun.. herkese hayırlı ramazanlar iyi çalışmalar..
Kullanıcı avatarı
SeRoKi
Üye

Mesaj gönderen SeRoKi »

mail server yazılacak ibaresi bulunduğuna göre, mail göndermeye yönelik bir kod örneği ile karşı karşıyasınız galiba.
(en azından öyle tahmin ediyorum)
mail server için hosting hizmeti almanız gerekli değil; gmail,yahoo! veya bunun gibi pop ve smtp desteği veren
ücretsiz mail sunucularından alabileceğiniz hesaplardaki adresi de yazabileceğinizi düşünüyorum.
Ali Erdoğan
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Ali Erdoğan »

Bu alana Outlook vb. e-posta programlarında e-posta adreslerinizi kayıt ederken kullandığınız e-posta sunucu adresini girmeniz gerekiyor. bu genellikle mail.domainadi.com, pop.domainadi.com, smtp.domainadi.com şeklinde olmakta. Gmail in pop3 desteği bulunmakla birlikte Yahoo ve Hotmail de pop3 desteği için ek ücret talep edilmelte.
sevturk
Üye

Mesaj gönderen sevturk »

S.A. arkadaşlar..
dediklerinizi yaptım yani mail.localhostunadını.com girdim ama bu seferde

Set Mail = Server.CreateObject("Persits.MailSender")
satırına hata veriyor hata ise;

Hata Tipi:
Server nesnesi, ASP 0177 (0x800401F3)
Geçersiz sınıf dizesi 
hatası veriyor.. yardımcı olursanız sevinirim.. ilginiz için Allah sizden razı olsun Allaha emanet olun..
Ali Erdoğan
Kıdemli Üye

Persist ücretli bir üçüncü parti bileşen olup, satın alarak sunucuya yüklemen gerekir. Pek çok barındırma hizmeti veren yerde zaten yüklü olduğu için in pratiği denemelerini web sitesinin yayınını yapacağın bilgisayara yüklüyerek yapabilirsin.
sevturk
Üye

Mesaj gönderen sevturk »

Ali Erdoğan;
yardımın ve ilgin için teşekkürler.. bende yanlış bişey yaptım diye çırpınıyodum.. peki asp ile yapılmış sitemden textarea kutucuğuna yazı yazıp kendi mailimine mesaj atmak istiyorum onu nasıl yapabilirim..
çünkü internette buna benzer örnek bulmuştum ama dediğin gibiyse nasıl yapmalıyım araştırabilceğim bi adres biliyormusunuz.. ilgin için çok teşekkürler Allah senden razı olsun.. hayırlı çalışmalar..
Ali Erdoğan
Kıdemli Üye

http://www.aspindir.com bu adresten örnek uygulamalar indirip ihtiyacına göre düzenleyebilirsin.
sevturk
Üye

Mesaj gönderen sevturk »

Ali Erdoğan arkadaşıma;
arkadaşım öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim..
dediğin siteye baktım daha öncede orayı inceliyordum ama ordaki örnekleri bilgisayarıma indirdiğimde çalışmıyor çünkü persits diye component varmış ben internetten bir kaç tane aspemail.exe dosyaları indirip yükledim ama yinede yazılan maile mesaj atmıyor o yüzden sana sormak istedim.. kodlar aşağıdaki gibi..

<%
	msg_txt = "<font face=""Tahoma"" size=""2""><b>Deneme</b>"
	msg_txt = msg_txt & "<br><br><b>Adınız:</b> " & Request.form("a1")
	msg_txt = msg_txt & "<br><b>Soyadınız :</b> " & Request.form("a21")
	msg_txt = msg_txt & "<br><b>Yaşınız :</b> " & Request.form("a3")
	msg_txt = msg_txt & "<br><b>Mesleğiniz :</b> " & Request.form("a4")
	msg_txt = msg_txt & "<br><b>Şehir :</b> " & Request.form("a5")
	msg_txt = msg_txt & "<br><b>E-Mail :</b>" & Request.form("a6")
	msg_txt = msg_txt & "<br><b>Yorumunuz :</b>" & Request.form("a7")
	msg_txt = msg_txt & "</font>"

Set Mail = Server.CreateObject("Persits.MailSender")
	Mail.Host = "mail.cihanozturk.com"'---------------------------------------------> Mail server buraya yazılacak
	Mail.From = Request.form("From")'--------------------------------------------> Kimden
	Mail.FromName = Request.form("a1")'--------------------------------------> İsim
	Mail.AddAddress "c.ozturkyorukcu@hotmail.com"'----------------------------------------> Mail Adresi
	Mail.Subject = "Deneme mail Form!"'---------------------------------------> Mail Konu
	Mail.IsHTML = True
	Mail.Body = msg_txt

On Error Resume Next
	Mail.Send
	%><p align="center">&nbsp;</p>
<p align="center">&nbsp;</p>
<p align="center">&nbsp;</p>
<p align="center">Mesajınız Gönderildi.</p>
<p align="center">&nbsp;İlginiz İçin Teşekkürler</p>
yalnız mail.Host= dediği yere ben ezbere yazdım yani benim o isimde host alanım yok o yüzden olabilirmi eğer o yüzdense nasıl bedava host alabilirim çünkü ücretsiz host sitelerinden bir türlü host alamıyorum..
yardımlarını ve cevabını dört gözle bekliyorum.. hayırlı çalışmalar hayırlı ramazanlar..