sql server

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
mmumtaze
Üye

sql server hakkında

Mesaj gönderen mmumtaze »

merhabalar.ben sql server 7.0 bilgisayarıma yükledim.bilgisayara Windows 98 vardı.fakat eksik yüklendi.örneğin server manager kısmı yoktu.xp yada 2000 olması gerektiği söylendi.şimdi.xp professional yükledim.fakat aynı sorunla yine karşılaştım.ne yapabilirim?sql server ı yeni kullanmaya başlıcam.yardımlarınız için teşekkürler.
DotCom
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DotCom »

Hocam ya kurulum sırasında yaptıgınız bir hatadan kaynaklanır veyahutta , sql server cd nizde bir problem vardır. bence ilk olarak sql server 7.0 ı farklı bir yerden temin etmeniz gerekmekte... Kolay Gelsin.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

SQL Server'ın çeşitli sürümleri var ve bunlar her Windows'a kurulamıyor. Siz personal veya desktop olarak adalnadırılan sürümü kurun.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

Server tabanlı olmayan bir sisteme sql serverın serverını kurmak için personel editionunu kurmanız gerekiyor.
selm@n
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen selm@n »

Sql server'ı Windows Server işletim sistemlerinden birine kurabilirsin..
Tavsiyem Windows 2000 Server SmallB olabilir....iyi çalışmalar..
csyasar
Üye

Mesaj gönderen csyasar »

merhaba;

ben de sql 2000 in hem desktop hem de enterprise versiyonunu yüklerken hatayla karşılaştım.

win 2000 veya xp de hatasız kuruluyor fakat bir türlü database i çalıştıramıyorum. sql in yönetim bölümüne giriyorum. orada veritabanını başlatmak için makine adı/numarası(?) istiyor yazıyorum olmuyor.

makine adı olarak: server(makine adım), 192.168.0.1 ve 127.0.0.1 girdim ayrı ayrı ama olmadı. makinemde iis'da kurulu.

bana da bi yardımcı olursanız... :!: