Hangi alanlarda program yazıyor sunuz?

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.

Anket 05 Nis 2004 11:09 tarihinde bitecek

Eğitim
3
7%
Sağlık
5
12%
Hizmet
7
17%
Akademik
1
2%
Bankacılık/Finans
0
Oy yok
Bilgisayar/Bilişim/İnternet
6
14%
Stok/Muhasebe
8
19%
Üretim/İmalat
3
7%
Mağazacılık
3
7%
Diğer
6
14%

Toplam oy: 42

Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

bu anketimizde de hangi sektörlerde program yazdığınızı soruyoruz. Ufak bir mesaj ile biraz detay verirseniz çok memnun oluruz.

İyi günler.
En son mussimsek tarafından 05 Nis 2004 11:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mege
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mege »

eğitime gelen arkadaşlarla tanışmıştık şimdi gelmeyenlere :D anlatalım.
makina ve proses otomasyonu konusunda delphiyi kullanıyorum. daha çok iletişim ve batch kontrol olduğu için veritabanından çok mantık kısmında saçı başı yoluyorum. bazı sorularımda bahsetmişimdir eski verilerimin çok önemi yok yeterki makina durmasın :twisted:
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Ben hizmet sektöründe program yazıyorum. Abonelerimiz var ve onlara hizmet veriyoruz. Onların abonelikleri, raporlanması, faturalandırılması gibi işlemler üzerine yazıyorum.

İyi günler.
ardahan
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ardahan »

Öncelikle Mustafa eski işyerine dönmüşsün (IT yahoo grubundaki mesajından gördüm) hayırlı olsun.

Ben de şu an hem Oracle hem de SQL Server üzerine DBA lik ve yeri geldiğinde de kontrol sistemleri (cihazlarla haberleşme) üzerine yazılım designları ve bunun uygulamalarını yazıyorum (Kısaca Analistlik). Bazen iş gereği (cihazlarla haberleşme arabirimi hazırlanması için) C ile de uğraşıyoruz.

Bu tarz arabirimleri (Port haberleşmesi, komut istemleri,PIC vs.) Delphi ile geliştirmiş arkadaş ya da bu konuda bilgisi olan var mı?
showtime
Üye

Mesaj gönderen showtime »

@ardahan
Anket sayfasına yazmamak lazım ama maksat yardımlaşmak olduğu için yazıyorum.
PIC ve PLC lerle tam olarak haberleşebiliyorum. En son olarak PC destekli smartcard giriş kontrol, uzaktan bilgilendirme ve ısı kontrol sistemleri çalışmalarım arasında .

Yani benim kategorim genel olarak PC ile digital dünya arasında. Şu sıralar şu ateşli kuşun derdindeyim.
Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
şimal
Kıdemli Üye

mrb

Mesaj gönderen şimal »

bende otomasyon, promosyon yazılımlarıyla uğraşıyorum ama port uygulamaları hakkında kendimi yeterli görmüyorum ... Eğitim seminerlerine acaba bu konuya da yer verseniz nasıl olur? En ön sırada olacam söz :)
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

bu eğitimde söyledim. Bu noktada her türlü öneriye açığız. Önerileriniz kısmına öneri olarak belirtin, elimizden geleni yaparız.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

Eğitim-Öğretim Öğrenci Kayıt Takip ve Muhasebe işlemleri..
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Diğer seçeneğini işaretledim...
- Çok çeşitli dallarda kişiye/kuruma özel program yazdığımdan, seçeneklerdin biriyle sınırlamak istemedim.. Her sektöre program yazıyorum...

- Eğitim : İşitme Engelliler Rehabilitasyon merkezleri için öğrenci gelişim takibi ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na gönderilecek takip formlarının hazırlanması.

- Kurumsal Hizmetler (TRT Ankara TV için personel seyahat takip ve form dökümü. Cihaz arıza takip ve form dökümleri. )

- Kurumsal : TRT Intranet'inde her yerden şifre korumalı olarak ulaşılabilen Web Server Application (DLL) ile demirbaş takibi...

- "Bizim Evin Halleri" isimli TRT'de yayınlanan günlük TV Dizisi için senaryo teknik hatalarını tespit eden ve belirlenen takvim dahilinde günlük iş planı çıkaran program...

- Akademik : Yüksek Lisans/Doktora tez yazanlar için (başta eşim :) ) kaynaklardan dizi taraması ile tez index'i içerisindeki konu başlıklarına göre bilgi bankası ile bu bilgi bankasındaki biriken bilgilerin Word ortamına akademik iki farklı kaynak formatında dipnot ile aktarılması...

- Akademik : İngilizce'den Türkçe'ye partik çeviri için kelime işlem uygulaması.. İngilizce- Trükçe sözlük olarak Redhouse sözlük dahil edildi... Mouse üzerindeki kelimenin Türkçe açıklaması bulunana kadar İnglizce kelimenin köküne inilmek gibi bir deneme yapıldı...

- Personel / Muhasebe : Yurtdışındaki bir firma için işçi puantaj programı... İşçi kefil, Pasaport, üç para biriminde maaş hesabı vs.

- Multimedia : DivXTurk isimli proje... Türkçe Film Arşiv ve Internet ortamından Türkçe/İngilizce film bilgilerini alma, ödünç verilen filmlerin takibi, altyazı senkronizasyon ve AVI dosya tamir programı...

- Piyasadaki özel programlar için onlara özel ekstra raporlama ve veritabanı dönüşüm program çözümleri.

- vs...
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
Kuri_YJ
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen Kuri_YJ »

Selamlar,

Ben de bilişim sektöründe Lojistik Firmalarına yönelik yeni bir yerde çalışmaya başladım. Bu sebeple Hizmet dedim. Bilgi Teknolojileri Hizmeti veriyoruz :lol:

Ama öncesinde derseniz ooooooo hoooooo kısaltılmış hali ile 12 Sayfa CV çıktıydı :)

Ama ağırlıklı olarak Üretim, Hizmet, Eğitim, İnşaat, Yan Sanayii, Otomotiv, Satış Pazarlama, Sağlık, İnsan Kaynakları, Grafik/Animasyon gibi sektörlerde milyon tane yazılım üzerinde çalıştık :)

Herkese kolay gelsin.
Kuri Yalnız Jedi
Harbi Özgürlük İçin Pisi http://www.pisilinux.org/
Kullanıcı avatarı
Kuri_YJ
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen Kuri_YJ »

Ooopppsss :roll: ,

İthalat/İhracat, Turizm ve Mağazacılık sektörlerini de ekleyeyim :) Düşündükçe çıkıyor ehi ehi ehiiii... :wink:
Kuri Yalnız Jedi
Harbi Özgürlük İçin Pisi http://www.pisilinux.org/
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen fahrettin »

Turizm,
Denizcilik,
Üretim,
Emlak,

vs....
Kullanıcı avatarı
undefined
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen undefined »

Ben önceden pek ticari işlerle uğraşmadım. Hobi olarak yaptım. Şu an bir hasta takip programının kameradan görüntü alıp kaydetme bölümü üzerinde çalışıyorum. Nerdeyse bitti :)
ASE
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ASE »

Yakın zaman kadar hoby olarak uğraşıyordum.

Resmi Daireler için genel uygulamalar
Turizm Sektörü için yazılımlar
Muhasebe uygulamaları
VCD kiralam programı vs vs...
Herkese kolay gelsin
En son ASE tarafından 12 Nis 2005 01:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Allah'ım!...
Yol boyunca bırakma elimi...
Düşerim sonra...

ASE YAZILIM
hakkus
Üye

Mesaj gönderen hakkus »

Merhabalar,
Yıllar önce çok ortaklı bir holding için hisse ve hissedarların takibi kar tahakkuku vs..
Birkaç işletme için DB temelli sistem (seyahat acentası, petrol istasyonu, market vs)..
Meslekle ilgili olarak;
#Atletizm, halter branşları için müsabaka takip programı..
#Heryıl yapılan birkaç üniversitenin de kullandığı yetenek sınavları öğrenci değerlendirme programları..
#Kompleks Reaksiyon zamanını sadece software ile ölçen bir program..
#Aerobik kapasiteyi hesaplayan fiziksel test programı..
#Somatotip (vüvut tipi) değerlendiren ve hesaplayan program...
#Fotoselleri PC ye bağlayarak koşu hızını ve koordinasyon süresini ölçen program..
#Avi olarak kaydedilen bir görüntüden sporcuların iki boyutlu kinematik hareket analizini yapan bir program (2004 yazında bu programı 3 boyutlu analiz yapabilir hale getireceğim)..
#Periyodik olarak yapılan testlerden alınan verileri işleyerek bireyin fiziksel uygunluk seviyesini değerlendiren bir program...
saygılar