Seminerlerin Download Adresi....

Site ve forumla ilgili duyurular ve Forum Kuralları.
ergunalp
Üye

Mesaj gönderen ergunalp »

7 ve 8. seminerlerde ilk kısımlar hem sesli hem sunu biçiminde ama, 15-20 dk sonraki kısımlar da sesli anlatım yok gibi sadece görsel slaytlar halinde...Yani ses çıkmıyor biraz ilerleyince mediaplayer'da.. Zaten öylemi, yoksa bendemi bir sorun var acaba....? Başka bir pc' dede denedim aynı.....XP' deki mediaplayer kullanıyorum....,
Hayırlı işler....
Delphi konusunda daha çok database ile ilgileniyorum...
Kullanıcı avatarı
gkimirti
Admin

Mesaj gönderen gkimirti »

QuickTime ile sorun yok
ÜŞENME,ERTELEME,VAZGEÇME
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen fahrettin »

Kullanılan sıkıştırma teknikleri sebebi ile Medya player iler almalarda ses ve goruntu senkroniasyonunu kaybediyor... Ama Qucik time ile problemsiz izlenebiliyor.....

Kolay gelsin....
* http://www.fahrettin.org Manzara Fotoğraflarım... :)
* http://delphiturkiye.gunduz.info Seminerler... ;)
* http://www.hakmar.com.tr Kalite bir haktır... 8)
yakupk
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen yakupk »

SA

Seminerleri yeni indiriyorum. Biraz inceledim. Düzenleyenlerden ve emeği geçen herkesten Allah Razı olsun Hayırlı Cumalar...
Kullanıcı avatarı
metemete
Üye
İletişim:

Çok Teşekkürler

Mesaj gönderen metemete »

Şimdi Hepsini Cd ye çektim. ,üstünede delphitürkiye eğitim kayıtları yazdım :)
Emeğe geçen herkezden Allah Razı Olsun.
ergunalp
Üye

Mesaj gönderen ergunalp »

9. ve 10. eğitim semineri resimlerinden bahsediliyor(sitemizede konmuş resimleri), böyle bir seminer varmıydı ve filmleri siteye konacakmı acaba? Ben enson 8. seminer yapıldı diye biliyordum ama...
Herkese kolay gelsin arkadaşlar....
Delphi konusunda daha çok database ile ilgileniyorum...
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

evet 9 ve 10. seminerleri geçtiğimiz hafta sonu yaptık. Ama dosyalarda ufak bir sorun vardı, henüz dosyaları koymadık.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
safak
Şafak EBESEK
İletişim:

Mesaj gönderen safak »

Arkadaşlar,
İki Önerim var:

1 Seminerlerin içinde neler var ve hangi sırayla ele alınıyor ? Bunu bir fihrist haline getirsek, kullananların hızlı erişimi açısından faydalı olur mu ? Ayrıca her seminer, ana fikitlieri ve çözümleri içeren bir kaç sayfalık bir metne dönüştürülebilir mi?

2. Özel problemlere çözümümüz iyi fakat genel yaklaşımları biraz daha kuvvetlendirmek etkili olabilir mi ?
Makaleler kısmı, adım adım kısmı , örnek kodlar kısmı gibi alanlar kuvvetlendirilse daha çok fayda yaratabilir miyiz ? "Ben şöyle bir şey yapacağım nereden başlayım, ne kullanayım.." gibi sorular sıkça geliyor. Bunları yönlendireceğimiz linkler ve içerikler yaratsak nasıl olur ?

İyi Çalışmalar,
Kullanıcı avatarı
muskut
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen muskut »

Söylediklerinize aynen katılıyorum. Benimde bir önerim olacaktı, WEB SAYFASI kısmını birazdaha değiştirip, daha kullanışlı bir yapsak sanırım daha verimli olacaktır. Ben ne yalan söyleyim, http://www.delphiturkiye.com/forum dan başka siteyi çok dolaşmıyorum.

Ben derimki sitenin makaleler kısmını çok daha verimli hale getirlerim. Çünkü ben kedim bir siteye girdiğimde eğer bir konu hakkında araştırma yapıyorsam, onu forumda değil Makaleler arasında arama yaparım. Ne yazıkki sitemizin bence enbüyük eksikliği makale bakımından fakir olması. Makale deyince akla hazır yazılmış kodlar gelmemeli. Ben butür yazıları makale olarak değelendirmiyorum. Bence yeni başlayan olsun, yıllardır bu işle uğraşan olsun makaleler herzaman ilgisini çekecektir.

Özellikle üzerine düşüp, bu makaleler kısmınıda sınıf sınıf böldükmü, ulaşımı, araması rahat oldumu, bölünen sınıflara editörler atadıkmı... birde böyle cancanlı gımıl gımıl bir başlık yazdıkmı :) inanıyorumki çok tutacaktır.

Buradan sevgili ve pek değerli site yöneticilerimize duyrulur :)

Bilmiyorum ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

safak yazdı:1 Seminerlerin içinde neler var ve hangi sırayla ele alınıyor ? Bunu bir fihrist haline getirsek, kullananların hızlı erişimi açısından faydalı olur mu ? Ayrıca her seminer, ana fikitlieri ve çözümleri içeren bir kaç sayfalık bir metne dönüştürülebilir mi?

2. Özel problemlere çözümümüz iyi fakat genel yaklaşımları biraz daha kuvvetlendirmek etkili olabilir mi ?
Makaleler kısmı, adım adım kısmı , örnek kodlar kısmı gibi alanlar kuvvetlendirilse daha çok fayda yaratabilir miyiz ? "Ben şöyle bir şey yapacağım nereden başlayım, ne kullanayım.." gibi sorular sıkça geliyor. Bunları yönlendireceğimiz linkler ve içerikler yaratsak nasıl olur ?
Merhaba,

evet Şafak bey, seminerlerin içeriği ile ilgili bir html sayfası hazırlayıp göndermeyi düşünüyordum. Ancak her seminer için 1-2 sayfalık bir döküman değil, genel olarak hangi konular işleniyor kısa bir döküman şeklinde düşünmüştüm.

2. madde hakkında haklısınız. Ben daha önce forumu tarayıp, faydalı olacağını düşündüklerimi siteye aktarıyordum. Bunu daha çok dtsite.zip isimli dosyayı indirenlerin elinin altında olması için yapıyordum. Ama uzun süredir yoğun bir çalışma içerisindeyim. Şu anda yeni bir projeye başlayalı 2 hafta kadar oluyor. Pek fırsat bulamıyorum buna.

Bu eksikliği bir parça gidermek için site ve forumdaki kaynakları anlatan bir kılavuz hazırlamıştım. İmzamda linki var.
muskut yazdı:WEB SAYFASI kısmını birazdaha değiştirip, daha kullanışlı bir yapsak sanırım daha verimli olacaktır. Ben ne yalan söyleyim, http://www.delphiturkiye.com/forum dan başka siteyi çok dolaşmıyorum.
Siteyi zaten fırsat buldukça yeniliyoruz. En son yeniliyeli 1 hafta kadar oluyor. Sağolsun Naile elinden gelenin en iyisini yapıyor. Son seferinde mkarabulut arkadaşımızda yardımcı oldu. Daha değişik önerilerin varsa, şu şöyle olsun, burayı böyle yapsak gibi, Önerileriniz forumuna yazabilirsin. Ama lütfen somut öneriler :!:
muskut yazdı:Ben derimki sitenin makaleler kısmını çok daha verimli hale getirlerim. Çünkü ben kedim bir siteye girdiğimde eğer bir konu hakkında araştırma yapıyorsam, onu forumda değil Makaleler arasında arama yaparım. Ne yazıkki sitemizin bence enbüyük eksikliği makale bakımından fakir olması.
Eğer forumdan daha az makale var diyorsan bu doğru ancak sitede onlarca güzel makale var. Sayı bakımından az olmasına rağmen kapsamlı ve güzel makaleler. Mesela Delphi'ye Giriş makalesi 15-20 sayfalık bir döküman halinde ve Delphi'yle ilgili birçok şeyi ve IDE'yi kapsamlı bir şekilde anlatıyor. Bence haksız bir itham olmuş ;) Ben bunu daha da iyi olabilir şeklinde anlamayı tercih ediyorum. Bu konuda neler yapabiliriz bakacağım

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
muskut
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen muskut »

Ben makaleler kötü demiyorum sevgili adminim, uzun olabilirler ama bence böyle editörlerin olduğu bir makele kısmı olursa daha güzel olurmuş gibi geliyor. Hani bir network kısmı, bir sql kısmı, bir bilmem ne kısmı ile ilgili makaleler hazırlarsa (Sadece hazır kod değil) güzel olur düşücesindieyim. Yoksa burayı beğenmesem neden burada olayım ki :)

Neyse tecrübesi daha iyi olanlar bu konuda bi düşünsünler...

vesselam
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

sanırım yanlış anlaşıldım muskut. Ben öyle birşey demek istemedim.

Demek istediğim şu. Çokluk kavramı izafi bir kavram. Sen az diyorsun, ben de yeterli diyorum. Bunun kıstası kişiden kişiye değişir. Eğer "şöyle bir makale olsa, şu konunun eksikliğini hissediyorum" gibi somut öneriler yaparsan bizim için daha iyi olur. Fırsat buldukça bunları eklemeye çalışırız.

Ayrıca hep belirttiğim gibi, forum bir ekip işi. Forumdan derlenecek bilgilerle bile çok güzel makaleler hazırlanabilir. Bu konuda her türlü yardıma açığız.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
muskut
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen muskut »

Elinize dilinize sağlık ne güzel demişsiniz. Benim demek istediğim tek şey şu, MS akedemik sitesini falan ziyaret edenleriniz varsa oradaki makale kavramının nasıl işlediğini bilecektir. Bende buşekilde bir makale kısmımız olsun istiyordum. Yoksa ben eksiklerimizi göz önüne sürüp kimseyi kötülemek falan istemiyorum. Orada oturmuş bir sistem var ve güzel, ben beğeniyorum. Yük bir kişiye binmemiş oluyor. Bir sürü kişinin almış olduğu sorumluluk oluyor. Forumlar hızlı cevap için kullanılıyor bence (ben daha çok o amaç ile kullanıyorum) ama bir makale kısmı bence böyle değil. Tabii bu benim düşüncem. Öyle bi düşüncemi dile getirim dedim, kabul görür, görmez o senatonun varacağı karar :) Hayırlısını dilemek düşer bundan sonra bana...

vesselam...
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Merhaba,

Seminer 9 ve 10'u yükledim arkadaşlar. Daha önce de bahsetiğim gibi seminerlerde maalesef ses yok :( Seminerden önce gerekli ayarları/denemeleri yapmıştık ancak tam sebebini bilemiyoruz.

Kolay gelsin.
digital_agels
Üye

Mesaj gönderen digital_agels »

Sayın Adminler Bendede WinCam Programı Vardı hiç donmadan gerçek zamanda sesli kayıt yapabiliyorsun çok güzel program 3d modellemede diğer campture programları kaydetmiyordu yada bozuk kaydediyordu wincam ile denediğimizde çok güzel bir performans aldık ayrıca görüntülere yazı ok işretleriyle yazı geciktirme felan ekleyebiliyorsunuz çok güzel kaydettiğiniz görüntüyü avi yada exeye çevirebiliyorsunuz ayrıca baya bir sıkıştırıyor bence denemeye yarar sanırım adresi http://www.wincam.com du isterseniz verebilirim yada indirebilirsiniz..
Kilitli