Smart Project Visual Studio2008

C# (C Sharp) veya Java ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
vampir261
Üye

Smart Project Visual Studio2008

Mesaj gönderen vampir261 »

Öncelikle Delphi ile windows mobile yüklü cep bilgisayarlarına yazılım yapılabiliyor mu? Sanki şu an Delphi ile kolay bir yolu yok gibi :( Delphi bizi ellere muhtaç etti :( gözü ile bakıyorum olaya. Tabi bunu söylerken de delphinin yüzde kaçını kullanıyorsun derseniz %15 bilemedin %20 si diyebilirim. Belkide Delphi de ileri seviye kullanıcılar bu tür uygulamaları yazmışlardır. Yazsalar dahi visual studio2008 deki kadar kolay olmamış olabilir. Neyse lafı çok uzatmadan soruma geleyim visual studio 2008 ile basit bir uygulama yazmam grekti. Smart Object (PDA da çalışacak şekilde) olarak yazmak istediğim, bir dosyanın içeriğini veritabanına kayıt etmek. Ancak PDA nın içinde herhangi bir yerdeki dosyayı açıp okumak için gerekli kodlara nette bir türlü ulaşamadım. Aşağıda yazdığım kod da visual studio da yazılmış bir windows aplication a ait koddur.

Kod: Tümünü seç

if (openFileDialog1.ShowDialog() == DialogResult.OK)
            {
                richTextBox1.LoadFile(openFileDialog1.FileName);
            }
Bu kod seçilen dosyanın içeriğindeği metni richTextBox1 componenti içerisine kopyalıyor. Bu kodu smart object bir projede nasıl yazabilirim :?:

Not: richTextBox componenti smart object içerisinde yok. Listbox bileşeni var buna kopyalamaya çalışıyorum.
Anlatırsanız unuturum,
Gösterirseniz hatırlarım,
Yaptırırsanız anlarım.