C# ile SQL Server Mobile veritabanına runtime bağlantı

C# (C Sharp) veya Java ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
aLonE CoDeR
Kıdemli Üye

C# ile SQL Server Mobile veritabanına runtime bağlantı

Mesaj gönderen aLonE CoDeR »

Selamlar.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu bağlantıyı runtime esnasında sağlayamıyorum. AddNewDataSource ile problemsiz bir şekilde bağlanıyor, oluşan ConnectionString'i alarakta deniyorum ancak her defasında veritabanı dosyası bulunamadığına dair hata veriyor. File.Exists ile ilgili dosyayı kontrol ettirdim o da dosyayı bulamıyor. Veritabanı dosyasını roota alarak denedim gene aynı. "\\Veritabani.sdf", "C:\\Veritabani.sdf" gibi farklı alternatifler denedim ancak bağlantı sağlanamaması bir kenara, File.Exists ile de dosyanın varlığını teyit etmiyor, bulunamadı hatası dönüyor. Uygulama Pocket PC 2003 ve VS 2005 te çalışıyorum. Nedir bu işin esprisi?
aLonE CoDeR
Kıdemli Üye

Re: C# ile SQL Server Mobile veritabanına runtime bağlantı

Mesaj gönderen aLonE CoDeR »

Visual Studio 2008'de de denedik, Pocket Pc uygulamasında File.Exists komutu varsayılan ayarlarla çalışmıyor. Varsayılan ayarlar dışında bir ayarı varsa da henüz çözemedim. Bu durumda; eğer varsayılan ayarlar dışında bir ayarı varsa, bug demesekte bir sorundur bu, yoksa bu bir bug demektir. Bunların dışında bir SQLEngineCe tanımlayıp CreateDatabase metodu kullanıldığında veritabanını oluşturuyor (exe'nin bulunduğu klasöre) ve bu veritabanına bağlantıyı sağlıyor. Bir yerlerde yanlış mı yapıyorum nedir çözümleyemedim :roll: