textChanged özelliği tetiklenmiyor?

C# (C Sharp) veya Java ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
efkan
Üye
İletişim:

textChanged özelliği tetiklenmiyor?

Mesaj gönderen efkan »

Merhaba,

Delphide çok rahat yaptığımız şu textChanged olayı .Net te çok nazlı. Önce kodlarımı yazıyorum;

Kod: Tümünü seç

private void textBox10_TextChanged(object sender, EventArgs e)
        {
            /* Departman bilgilerini alıyor */
            if (textBox10.Text != "")
            {
                da1 = new SqlDataAdapter("select DepartmanAdi from tbl_Departman where DepartmanID='" + textBox10.Text + "'", cn);
                da1.Fill(ds1, "tbl_Departman");
                comboBox1.SelectedItem = ds1.Tables[0].Rows[0]["DepartmanAdi"].ToString();
            }
        }
Hepimiz veritabanında yerden kazanmak için, comboBox tan alınan verinin karşılığı olan ID numarasını tabloda depolarız. İşte burada ise tablodaki kayıtları listelerken gelen ID değerini formda textBox10 isimli bir texte atıp, ardından bu textBox ın textChanged olayından yazılı ID ye karşılık gelen değeri comboBox1 e yazdırmak istiyorum. Ancak bir türlü olmuyor. Var mı bu sorunu aşabilen?
Bilgisayar Programcısı/Analyst ve Sistem Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
lazio
Moderator

Mesaj gönderen lazio »

textbox ın tanımının yapıldığı yerde change event ının atandığına emin ol..
yani;

Kod: Tümünü seç

this.textBox10.TextChanged += new System.EventHandler(this.textBox10_TextChanged);
Resim

..::|YeşilMavi|::..
Kullanıcı avatarı
efkan
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen efkan »

Hemen inceledim. Evet var öyle bir olay. Ben bir kaç günümü visual studio 2005 in kullanım özelliklerini öğrenmeye ayırsam iyi olacak.
Herşeyi kodla yazmak mümkün. Elimizden geldiğince herşeyi kodlarla yapacağız ancak izlediğim bir görüntülü derste adamın benim 3-4 saatte yaptığım işi 10 dk.da yaptığını görünce visual studionunda önemine inandım. Tamam elimizde bu derece zaman kazandıracak bir tool varsa elimizde.

İlgin için teşekkürler. İyi çalışmalar :)
Bilgisayar Programcısı/Analyst ve Sistem Yöneticisi