(C#) Yok mu bunun kolay yolu? Peki ya kitap?

C# (C Sharp) veya Java ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
efkan
Üye
İletişim:

(C#) Yok mu bunun kolay yolu? Peki ya kitap?

Mesaj gönderen efkan »

Herkese selamlar,

ben aylardır C# a başlayamadım. Sebebi kontrolleri ve componentlerinin Delphi den sonra çok güç gelmesi. En basitinden Delphi de formu tasarım aşamasındaken sağa yaslar çalıştırırdım ve program çalıştığında form sağa yaslanmış olarak gelirdi. :)

Kitap aldım. VS 2003 kitabı. Zaten bilirsiniz 2003 ile 2005 in kodlaması arasında pek fark olmaz. İki sürüm arasında sadece menü ve component paletlerde farklılık olur onuda zaten kitapta yazmazlar! sonra ne oldu 2005 i anlatan bir kitap olu :) bunun 2000 i de aynıydı. Arkadaşlar şöyle menülerden başlayarak anlatım yapan bildiğiniz bir kitap var mı? Yoksa Delphi Turkiye ailesinin düzenleyeceği C# seminerlerini mi beklesek :idea:

Şimdiden herkese teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim...
Bilgisayar Programcısı/Analyst ve Sistem Yöneticisi
shadowmann
Üye

Mesaj gönderen shadowmann »

Hocam vb ile vb.net arasında büyük farklılıklar olduğunu yazıyor bendek kitapta ki bu kitap gördüğüm en iyilerden. Beginning ASP.NET 2.0 in C# 2005 - From Novice to Professional kitabın adı.
Ayrıca ben visual studio kullanıyorum c# öğrenmek için. Tabii ki asp.net uygulamalrında. Ve çok hızlı sorunsuz çalışıyor. Kitabı almak isterseniz adresi
http://www.apress.com/book/supplementDo ... 5&sID=3287
http://www.amazon.com/gp/product/159059 ... e&n=283155
Kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
efkan
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen efkan »

Çok sağol Shadowmann. Bu kitabı bende görmüştüm pandora.com.tr de ancak işim biraz zor çünkü ingilizcem kitap okuma seviyesinde değil. Aslında belki anlayabilirim ama yine de risk.

Tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar..
Bilgisayar Programcısı/Analyst ve Sistem Yöneticisi