bpl ve dll dosyaları

C, C++ ve C++ Builder ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
turan
Üye

bpl ve dll dosyaları

Mesaj gönderen turan »

Cbuilder da yazdığım programlarım başka bilgisayarlarda çalışmıyor. Çalıştırdığımda benden bazı bpl (vcl60.bpl gibi) ve dll dosyalarını istiyor.
Programın çalışması için gereken bu dosyaların listesini cbuilderdan nasıl öğrenebilirim. Listesini edinebilirsem, bu dosyaları exe file ın olduğu dizine kopyaladığımda sanırım programım diğer bilgisayarlarda da çalışacak.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

sanırım run-time package seçeneği ile derlemişsin. Bunu iptal edersen bu bpl'leri istemez. Delphi'de şöyle, Büyük ihtimal C++ Builder dada aynıdır.

Project - Options - Packages kısmındaki Built with runtime packages seçeneğini iptal et. Eğer ben runtime-package ile derlemek istiyorum dersen seçeneğin hemen altında ismi yazan bpl'leri programı yüklediğin bilgisayarın Windows\System32 klasörüne atman lazım.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
talateri
Üye

bpl okey , dll ?

Mesaj gönderen talateri »

bu yöntem ile bpl dosyalarını exe içine dahil ediyor ancak
borlndmm.dll ve cc3250.dll dosyalarını istiyor.
Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
warder
Üye

bpl okey, dll okey...

Mesaj gönderen warder »

Admin delphiden uyarlama bildiğini aktarmış ancak builderin + bir işi daha vardı.
Admin'in yazdıklarına ilaveten
aynı pencerede Linker tabında "Use dynamic RTL" captionlu CheckBox un Check ini kaldırırsanız programın ayaklarını tümüyle builder den kesersiniz.
Bağımsızlığını ilan edebilir. her makinede çalışır.
Aslında konu güncelliğini yitirmiş ama belki ileride forumda arayanlar olursa bulsun diye yazdım.
Sevgiler.
... Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Mustafa Kemal Atatürk...