C++ DLL lisanslama nasıl yapabilirim lütfen yardım edermisin

C, C++ ve C++ Builder ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
fabyanenst
Üye

C++ DLL lisanslama nasıl yapabilirim lütfen yardım edermisin

Mesaj gönderen fabyanenst »

Merhabalar,

Benim bir yazilimim var oyunlarda koruma diye geçiyor bunu oyun clientine gömünce koruma aktif oluyor ama ben bu yaptıgım yani derlediğim dll dosyasını source basına bir lisans kontrol yaptırtmak istiyorum yani o dll kullanan kişi kaç clientte yani .exe uygulamasında kullandığını görmek ve o lisans silince dll deki kodları injecte etmesin
eğerki lisans doğrularsa enjecte edip oyunu acsın gibi yani bunu nasıl yapabilirim php üzerinden kontrol ederse iyi olur yani her an o dll kullanılmaz halede getirebileyim
her an aktif durumada ve bu lisansı tek clientte kullanıldıgı hakkındadada önlem almalıyım adam 1 lisansla tüm clienleri lisanslayabilir yardımlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
warder
Üye

Re: C++ DLL lisanslama nasıl yapabilirim lütfen yardım ederm

Mesaj gönderen warder »

fabyanenst yazdı:Merhabalar,

Benim bir yazilimim var oyunlarda koruma diye geçiyor bunu oyun clientine gömünce koruma aktif oluyor ama ben bu yaptıgım yani derlediğim dll dosyasını source basına bir lisans kontrol yaptırtmak istiyorum yani o dll kullanan kişi kaç clientte yani .exe uygulamasında kullandığını görmek ve o lisans silince dll deki kodları injecte etmesin
eğerki lisans doğrularsa enjecte edip oyunu acsın gibi yani bunu nasıl yapabilirim php üzerinden kontrol ederse iyi olur yani her an o dll kullanılmaz halede getirebileyim
her an aktif durumada ve bu lisansı tek clientte kullanıldıgı hakkındadada önlem almalıyım adam 1 lisansla tüm clienleri lisanslayabilir yardımlarınızı bekliyorum.
Baştan sona lisans projesi siparişi gibi olmuş...
Her client için farklı kontrol olacağından bu denetimin uzak bir sunucuda yapılacağı açık.
Uzak sunucuda neyi nasıl kontrol edeceğiniz size kalmış... dönen cevaba göre dll fonksiyonlarında izin var yok işleme devam edersiniz.
Her load için tekrar ve tekrar... client sayısına göre ciddi bir network trafiği oluşturabilir...
....
Birisi bir gün dll dosyasını açar kontrol kısmını by-pass eder geçer gider.. sende uzaktan bakarsın...
... Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Mustafa Kemal Atatürk...