neden c++ builder

C, C++ ve C++ Builder ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
ms_jordan
Üye

neden c++ builder

Mesaj gönderen ms_jordan »

merhaba ,

bu sene bitirme tezimi c++ builder kullanabilecegim bir uygulama uzerine aldım ve calısmamda giris olarak neden c++ builder kullandigima dayanarak giris yapmak istiyorum.internette genis capta bir arastirma yaptim ancak pek bir sey bulamadim.bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

simdiden tesekkkur ederim.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

İngilizceniz var ise Borlandın sitesinden faydalanabilirsiniz. http://www.borland.com/cbuilderx/

Onun dışında hiç kullanmadığım için yorum yapamıyorum.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
warder
Üye

Mesaj gönderen warder »

C++ programcısının enerjisini en iktisatlı kullanabileceği aynı zamanda kullanıcısının derinliğine cevap verebilen en gelişmiş SDK diyebiliriz.
Borlandın OWL kütüphanesi ile Microsoft un MFC sini aynı anda kullanabileceğiniz, ikisinin de gücünden gerçek anlamda faydalanırken komponent desteği ile programcılığın vazgeçilmezlerinden olan "denenmişi varken kendin geliştirmeye çalışma" prensibi ile geniş bir programcı kütüphanesini de kullanmanıza olanak tanır.

methiye uzar gider.
... Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Mustafa Kemal Atatürk...
ms_jordan
Üye

Mesaj gönderen ms_jordan »

tesekkur ederim.

onerdiginiz site isimi gorecek.

iyi calismalar....
Kullanıcı avatarı
futbolcu
Üye

Mesaj gönderen futbolcu »

Arkadaşlar ben trialini indirim. 60 günlük sürem var. Delphi ide tıpkı ama
kodlar benzemiyor. helphinden zorla bulup bir kod yazdım ve çalıştı.
Peki önerisi olan var mı? Kitap ya da kaynak. Ya da bana arasıra öğretmenlik yapacak gönüllü? :D
Bilgi çoğaldıkça krallar ölür
Kullanıcı avatarı
bluekid
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen bluekid »

elimizden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışırıız...
öncelikle c/c++ biliyormusun ?
Kullanıcı avatarı
futbolcu
Üye

Mesaj gönderen futbolcu »

Çok az c biliyorum. Aslında çok az biliyorum dememin nedeni iyi bir başlangıç yapamayışım olabilir. Biraz yığma bilgiler biraz da QB-VB kolaycılığından ancak geçen yıl kurtulmamdan kaynaklanıyor olabilir.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bilgi çoğaldıkça krallar ölür
Kullanıcı avatarı
hboraabaci
Üye

Mesaj gönderen hboraabaci »

Öncelikle herkeze merhaba
C++Builder iyi bir geliştirme ortamı olduğu su görürmez
hani hep derler ya Delphi ile C++builder arasın da ne fark var diye
genel acemi bir programcı bir farkın olmadığı görür oysa öyle değildir
C++ builder pascal kodunu derler ama Delphi C / C++ kodunu derlermi?
C yi devir alan C++ ,C taraflı kütüp haneleri gercekten çok hızlıdır.

Program yazarken ister Delphi kütüphaneleini kullan ister Owl,Mfc yada WinApi, ister C ister C++ ,Görüldüğü gibi nekadar çok şeçenek var.
Kütüphaneler arasındaki fark hızdır bu hızda elvet programa yansır.

kitap hususunda şöyle diye bilirim Builder bir geliştirme ortamı C/C++ ise programlama dilleri dir.
O halde öncelikle C daha sonra C++ öğrenilmeli daha sonrada geliştirme ortamı dercih edilmelidir. Asıl olan C/C++ dir.
internet de bir çok C/C++ kitapı bula bilirsin. Başarılar.
Geleceği Görmek Demek Ecelini Görmek Demektir Ölülerde Konuşur.
salvador
Üye

C ve C++ kitapları hakkında

Mesaj gönderen salvador »

elimde güzel e kitaplar var bu konularla ilgili,ilgilenirsen sitenin sahibine mail atar bu dosyaları siteye eklemesini isteriz yada sitede upload edebileceğimiz bir yer varsa oraya upload eder ulaşmanı sağlarım..
bu konuda bende kendimi geliştirmek ve burada bir grup kurarak bir yazılım hakkında geliştirme zemini oluşturmak istiyorum..
henüz c veya c++ hakkında pek bilgimiin olduğu söylenemez ama delphide programcıklar yapabiliyorum. bununda c veya c++ a faydası olacağını sanmıyorum. çünkü dillerdeki komutların kullanımı farklı
örneğin delphi8 architect .net'te
label1.caption := 'xxxx';
diye label1 in yazısını değiştirirken bunu c veya c++ da
nasıl yapılır bilmiyorum ama
geçişlerde boyle işaretler "->" kullanıldığını gördüm..

bu konuda yardıma ihtiyacım var elimdeki kaynakları okumam lazım biliyorum. bunun yanısıra şimdi php dilinide öğrenmeye çalışıyorum..
aynı zamanda linux kullanıyorum
aybeyan
Üye

Mesaj gönderen aybeyan »

Hocam saygılar;
Ben de uzun çalışmalar neticesinde c++ ile ilgilenmeye karar verdim. Sözü geçen e book ları aybeyan@gmail.com adresine gönderebilir veya bir link verirseniz sevinirim. Programlama konusunda alt yapımın olduğunu düşünüyorum ve bir kamu kuruluşunda çalışıyorum ve bulunduğumuz yerde kullanılmak üzere ( ticari olmayan ) veritabanı üzerine bir program yazmayı düşünüyorum. Düşündüklerimi faaliyete geçirmek için göndereceğiniz veya linkini vereceğiniz dökümanların faydalı olacağını düşünüyorum. İyi günler .