Veri tabanina baglanma sorunu

C, C++ ve C++ Builder ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
swordholder
Üye

Veri tabanina baglanma sorunu

Mesaj gönderen swordholder »

Herkese selamlar. Kimse bana yardimci olabilirmi. Sorunum su: Veri tabanina baglanan siradan bir program yazdim ilk defa boyle bir sey yazdigim icin tecrubem yok. Programimin calisan halini baska bir bilgisayara goturup calistirdigimda veri tabanina baglanamadi dedi "Data base initialization error" diye sistem hatasi cikti galiba veri tabanina baglanamadi. Program yazma esnasinda bir seyleri ayarlamak lazim zannederim . Bana yardimci olur musunuz. Veri tabani motoru olarak BDE kullandim veri tabanimin aliasi de var. Kurma programi (.msi)hazirlarsam icine neleri eklemem gerekiyor.

Saygilar selamlar Faruk Gafurov Tajikistan 22 yas
Kullanıcı avatarı
lazio
Moderator

Mesaj gönderen lazio »

Programı kuracağın makinelere BDE kurup aynı Alias ı orda da tanımlaman gerekiyor..
Resim

..::|YeşilMavi|::..
Kullanıcı avatarı
aslangeri
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen aslangeri »

s.a.
@lazio nun yazdıklarına ilave olarak
programın son derlenmesinde tabloların (ve database bileşeninin) açık olmamasına dikkat edin.
kolay gelsin.
Duyduğun Şeylerin Söylediklerim Olduğuna Eminim Ama
Anladığın Şeylerin Anlatmak İstediklerim Olduğuna Emin Değilim
swordholder
Üye

Mesaj gönderen swordholder »

Sizin dediklerinizi yaptim ama yine calismiyor. Registerlere girmeye gerek varmi acaba.
Borland da yaptigim programim paradox veri tabani kullaniyor. Borlandin yuklu oldugu ortamda calisiyor. Ama programimi baska bir bilgisayara goturdugumde (veri tabani BDE ile birlikte) veri tabanina baglanamiyor. ALiaslar belirtilmis lutfen bana yardimci olabilirmisiniz BDE nin ayarini (eger yapilmasi gerekiyorsa) nereden ve nasil yapilmasi gerektigini adim adim soyleyebilirmisiniz? Kurma programi (installation file) yaptigimda nasil olmasi gerekiyor, tum BDE ayarlarinin otomatik olarak calismasi icin.
Kullanıcı avatarı
lazio
Moderator

Mesaj gönderen lazio »

viewtopic.php?t=15824&highlight=bde+setup

arama yaparak konulara daha çabuk ulaşabilirsiniz :!:
Resim

..::|YeşilMavi|::..