Ücretsiz kylix programı var mı?

Kylix, Lazarus, Freepascal ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Arifceylan28
Üye

Ücretsiz kylix programı var mı?

Mesaj gönderen Arifceylan28 »

Kylixin ücretsiz programı var mı?Varsa internet adresini verirseniz sevinirim.Site ingilizce ise neresinde bulunduğunu da söylerseniz daha da sevinirim.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Bildiğim kadarıyla Open Edition'ı bedava.

http://www.borland.com/products/downloa ... kylix.html

adresinden indirebilirsin. Bir e-mail adresi veriyorsun, şifreni oraya gönderiyorlar.

Kolay gelsin.
Arifceylan28
Üye

Teşekkürler.şu an programı indiriyorum.
Arifceylan28
Üye

Merhaba.Yeni bir başlık açmayayım dedim sorumu buraya yazıyorum.

Suse linux kullanıyorum.Kylixi linuxa kurdum.Kısayoluna tıkladığımda Görev çubuğuna kylix simgesi vs geliyor.Az sonra gidiyor.Program falan açılmıyor.Konu hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

Teşekkürler.
doganzorlu
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doganzorlu »

Selam,

Kısayoldaki komutu alıp bir xterm penceresi içinden yazıp çalıştırırsanız neye kızdığını öğrenebilirsiniz. Öntanımlı olarak stderr stdout a eşit olduğundan herhangi bir log dosyasında göremezsiniz hatayı. (belki Kylix in bir startup log dosyası vardır onu bilmiyorum)
Doğan Zorlu, İzmir

------------------------
"Bu Kitap'ı sana yalnız şunun için indirdik: Hakkında ayrılığa düştükleri şeyi onlara iyice açıklayasın ve Kitap, iman eden bir topluluk için kılavuz ve rahmet olsun." (NAHL 64)
Arifceylan28
Üye

Merhaba.Aradan bayagi bi zaman gecti ve kylixi tekrar kurmaya karar verdim.ayni sonucla karsilastim.Terminalde calistirinca

file:/home/ceylan/kylix3/bin/transdlg: error while loading shared libraryes: libxaw.s o.6 : cannot open shared object file: no suvh file or directory

hatasini aldim.Belki tekrar kylixi download edersem duzelebilir.
Kullanıcı avatarı
hbahadir
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen hbahadir »

Library dosyasını bulamıyor yada muhtemelen erişim izinleri verilmemiş. (Kylix ' i kurarken root olarak değilde herhangi bir kullanıcı profili içerisine kurulması gerekiyor)
Kullanıcı avatarı
delphist
Üye

Mesaj gönderen delphist »

Hocam library dosyalarını bulamıyor...O dosyaların belirtilen ve olması gereken dizinlerde olup olmadığını kontrol edin...ve kylixin kurulum talimatını okumanı tavsiye ederim...Hiç kurmadım ama install bakarsan kylixin muhtemelen tüm linuxe kurulan deamon ve bu tür programlarda install da gerekli açıklamak yapılır....Bir bak istersen....Kolay Gelsin
Kullanıcı avatarı
MakPRO
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MakPRO »

Gelecek Linux 2.0 içinde Kylix vardı . http://www.gelecek.com.tr dan sipariş edip kurulum yapabilirsin kolay gelsin