Freepascal 64 bit derleme

Kylix, Lazarus, Freepascal ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Re: Freepascal 64 bit derleme

Mesaj gönderen freeman35 »

sıkıntılar alışmakla alakalı, benimde linuxda çok tırmalatmıştı, alıştıktan sonra sıkıntı çıksada konuyu tahmin ettiğinden yada bu ayarları yapmış olduğundan pek sorun yaşamıyorsun.
Ben osx e yeni geçtim, arada macbook u duvara çarpasım geliyor :D mesala svn kurulumu yok, tam ben öyle böyle kurdum sonunda (2 hafta) son bir güncelleme yapayım sonrada projeme bakayım dedim, adamların versiyon değiştireceği yani utf8 karmaşasının ortasında kaldım. geçen hafta ancak kendi yazdığım script le kurabildim, dün de en sonunda projem osx de çalıştı, bu arada baya bir bug var ayarlamalar yapmak gerekiyor.
Standart componentler dışında kullandıkların varsa, hangi widgetset özellikle hangi os ları desteklediklerini araştır, benim gibi 2 yılın sonunda aaa carbonda çalışmıyormuş deyipde 2 yıl çöpemi gitti diye dövünmeyin :) adamlara yazdım onların cevabıda geliştiriciler osx de denemiyorlar gibi bir şey demişti.
Bende biraz mecburiyetten qt ye geçtim, ondada IDE içerisinde alt tuşu ile çalışan karakterleri basmıyor :) {[]} gibi :)
Sana tavsiyem linux ta çalışman, bu sana osx e alt yapı sağlıyacaktır, osx kullandığında zorluk fazla çekmezsin. windows zaten bilmiyen yok. Zorluk çekerek daha iyi öğreniliyor, sabır :)
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
PROGRAMADOR
Üye

Re: Freepascal 64 bit derleme

Mesaj gönderen PROGRAMADOR »

Haklısınız. Ben multiboot ile ubuntu x64 kursam iyi olur sanırım.
In dubio pro reo...
Şüpheden sanık/özgürlük yararlanır...