Kylix Nedir???

Kylix, Lazarus, Freepascal ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
cagri_85
Üye

Kylix Nedir???

Mesaj gönderen cagri_85 »

arkadaþlar bu kylix programlama hakkýnda biraz bilgi verebilirmisiniz delphi kadar iyimidir
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

kylix'e Linux'te çalışan Delphi diyebilirsin. Kylix'te VCL'in tamamını kullanamıyorsunuz, CLX isimli bir kütüphane kullanmanız lazım. Neler yok dersen mesela Windows Api'leri yok (doğal olarak).

Ama yine de CLX'te programlama için fazlasıyla güçlü bir kütüphane.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
efkan
Üye
İletişim:

LINUXta Kylix...

Mesaj gönderen efkan »

Kylix in ücretsiz sürümü için pek çok kişi çok fazla kırpıştırılmış, yetersiz diyor... bir çok ağızdan duyduğum kadarıylada Kylix projesi Borland firması tarafından bitirilecekmiş..Bana sorarsanızda LINUX un gücüne yetişemeyen bir M.S. var ve Borland aksine zamanla hedef olarak Kylix i seçecek... Ticari yazılım için hiç Kylix in Enterprise Edition ını kullanmadım.Ama bunu kullanıp Windows tan kurtulmak yakın gelecekteki planım... Xp ye geceli henuz 5 ay oldu ve XP gözümde güzel arayüzlü bir baş belası. ve Linux ü tanıdıktan sonra güzel arayüzlüde diyemiyorum :)
Konuda hafif sapma oldu fakat Delphi ve Kylix kadar kullanışlı başka bir program piyasada yok.
Bir nebzede olsa Fikir Oluşturmana yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..Çalışmalarında Başarılar...
Bilgisayar Programcısı/Analyst ve Sistem Yöneticisi