DBGrid Listeleme Hakkında

Delphi .net ve .net ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
bestofhoke
Üye

DBGrid Listeleme Hakkında

Mesaj gönderen bestofhoke »

Merhabalar,
Ufak çaplı takip programı yapıyorum yapmak istediğim şey şu; table ve datasource nesnesi kullanıyorum dbgrid üzerinde gösterilen kayıtları listelemek istiyorum nasıl ve ne kullanarak yapabilirim rapor hazırlarken quickreport kulanıyorum bununla olur mu olursa nasıl yapabilirim ya da başka listeleme şekilleri var mıdır nasıl yapabilirim.
Teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
greenegitim
Üye

Re: DBGrid Listeleme Hakkında

Mesaj gönderen greenegitim »

freereport var fastreport var hangi kısmını yapamadınız takıldığınız yer neresi.
Mücadele güzelleştirir!
bestofhoke
Üye

Mesaj gönderen bestofhoke »

QReport kullanmayı biliyorum ancak takıldığım nokta örnek veriyorum DBGrgid deki 45.kayıt'a çift tıkladığımda o 45.kaydın bilgilerini(Müşteri adı,Müşteri soyadı,telefon,adres,doğum tarihi,vs gibi bilgilerini ) Qreport üzerinde gözüksün istiyorum tam olarak bu sorun! Nasıl bir yol izlemeliyim.
Kullanıcı avatarı
greenegitim
Üye

Mesaj gönderen greenegitim »

masterdata da gösteriyorsanız datasete ki tüm kayıtları gösterir sadece 45. kaydı göstersin istiyorsanız o kaydı farklı bir datasete ile çekip rapora bağlayabilirsiniz.
Mücadele güzelleştirir!
hataylı
Üye

Re: DBGrid Kullanımı Hakkında

Mesaj gönderen hataylı »

Merhaba arkadaşlar ben fastreport üzerinde çalışmaya yeni başladım DBGrid kullanacağım ancak izlediğim videolar ya da bulduğum kaynaklardan aldığım yardımların bir faydası olmadı. Ben bu grid'i netsim programında raporlama amacıyla kullanmaya çalışıyorum delphi programlama dilini doğrudan kullanmıyorum. Veriyi Aktarabiliyorum ancak rapor çalışmıyor. Yardımcı olabilir misiniz.