Delphi Kurulumu

Delphi .net ve .net ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Askar
Üye

Delphi Kurulumu

Mesaj gönderen Askar »

Delphi Kurulumları

Windows XP için Delphi 7 Kurulumu (İnstalling Delphi 7 for Windows Xp)
Win Xp İşletim sisteminde Delphi7 yi kurmak için Delphi7 Kurulum Aracı nı(Delphi7 Enterprise Suite Setup Launcher) çalıştırıp beraberinde kurmak istediğimiz araçları da isteğimize göre seçip veya bırakarak Serial numarasını da girdikten sonra kurulum işlemi bitiriyoruz.
Dekphi7 program yapma programımız kullanıma hazırdır. çalışmalarınızda mevcut komponetlerin dışında da komponent kullanmak isterseniz komponenti bilgisayarınıza indirip ilgili kuruluma özgü kurulum işlemleri araştırıp uyguladıktan sonra rahatlıkla kullanırsınız.

Windows 7 için Delphi 7 Kurulumu (İnstalling Delphi 7 for Windows 7)
Dephi 7 yi win7 de Xp gibi kurmaya kalkışırsanız bir çok komponent gelmez, gelenler de sorunlu olur. Bu sorunu aşmak için win7 nin bir özelliğinden faydalanmak gerekir: [Xp uyumluluk modu].

Win7 nin bu Xp modu özelliği win7 de sorun çıkaran xp uyumlu programların sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.
Daha fazla ayrıntı için Microsoft.com dan windows 7 yeniliklerine bakınız.

Win 7 İşletim sisteminde Delphi7 yi kurmak için Delphi7 Kurulum Aracı nı(Delphi7 Enterprise Suite Setup Launcher) sağ tıklayıp Uyumluluk seçeneğinden uyumluluk modundan Windows XP (Services Sp3) veya (Services Sp2) yi seçiniz. (hanki Sp türü çıkarsa onu seçersiniz.) veya Uyumluluk seçeneği penceresinin en altındaki Tüm kullanıcıların ayarlarını değiştir den programın çalışacağı uyumluluk modunundan istedğiniz işletim sistemini* seçer ve kuruluma başlarsınız. Gerisi Xp gibi. En sonunda Program Files te Borland>>Delphi 7 klasörünü de sağ tıklatıp Salt okunur ayarını bir kereliğine pasif ediniz. Delphi ve bütün komponentleri sorunsuz bir şekilde kurulacaktır.

* Seçebileceğiniz işletim sistemleri
-Windows 95
-Windows 98/Windows ME
-Windows NT 4.0 (Services Pack 5)
-Windows 2000
-Windows XP SP2
-Windows XP SP3
-Windows Server 2003 (Services Pack 1)
-Windows Server 2008 (Services Pack 1)
-Windows Vista
-Windows Vista (Services Pack 1)
-Windows Vista (Services Pack 2)
SAHAN33
Üye

Re: Delphi Kurulumu

Mesaj gönderen SAHAN33 »

İyi GÜnler;

Windows 7 Ultimate işletim sistemi üzerine Delphi 7 kurdum. Program çalıştı ancak hiç bir componentin Adı görünmüyor. Yani Hint özelliği çalışmıyor. Komponentleri adını öğrenmek için tek tek tıklamam gerekiyor. Üzerine geldiğim zaman Hint olarak adı görünmüyor. Yardımcı olabilir misiniz....