delphi.net hakkında

Delphi .net ve .net ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Cevapla
sako
Üye
Mesajlar: 453
Kayıt: 11 Haz 2003 01:40
Konum: ERZURUM

delphi.net hakkında

Mesaj gönderen sako » 03 Eyl 2009 08:18

Arkadaşlar nedir bu delphi.net tam olarak bir açıklamasını bulamadım. Yani delphide .net uyumlu programlar mı yazılıyor burada. Delphi.net ile Wesayfaları hazırlamak için hangi programlara ihtiyacım var ve delphi kodlarıyla mı yapılıyor bu yazılım aşaması...
DOĞUNUN SINIR TAŞI ERZURUM'UN DADAŞ'I
EFE'Sİ VAR İZMİR'İN EĞİLMEZ TÜRK' ÜN BAŞI

Kullanıcı avatarı
csunguray
Üye
Mesajlar: 850
Kayıt: 09 Ara 2006 05:08
Konum: Adana
İletişim:

Re: delphi.net hakkında

Mesaj gönderen csunguray » 04 Eyl 2009 12:21

Delphi.Net, eski Delphi uygulamarıyla uyumlu Delphi'nin .Net sürümüdür. Delphi.Net Delphi 8 ile başladı, Delphi 2005, Delphi 2006 ve .Net 2.0 uyumlu olan Delphi 2007 ile devam etti. Fakat Embarcadero firması bu sürümden sonra Delphi'nin .Net sürümünü geliştirmekten vazgeçti. RAD Studio içerisinde hala .Net desteği var ama bu sadece eski uygulamaları derlemek için konulmuş. Yani yenilik ve hata düzeltme yok. Kullanmanı da önermem.

Delphi.Net yerine firma Rem objects firmasıyla anlaştı ve onların .Net platformu için Oxygen adlı Pascal dili derleyicisiyle kendi ürünlerinden bir paket oluşturup Delphi Prism adı altında satışa sundu. Bu paket Microsoft Visual Studio ürününe bir plug-in (eklenti) şeklinde çalışıyor. Mevcut Delphi (Win32) uygulamalarını doğrudan Delphi Prism ile derlemek mümkün değil. Epeyce değişiklik yapmak gerekiyor.
C. Sunguray
csunguray at netbilisim.kom
Net Bilişim Hizmetleri

Sıradan her programcı bilgisayarın anlayabileceği kodlar yazabilir.
Sadece iyi programcılar insanların da anlayabileceği kodlar yazarlar.
Martin Fowler (http://martinfowler.com/)

Cevapla