ASP.NET İle Kullanıcının Saat Bilgisini Alma

Delphi .net ve .net ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
deep_dream
Üye

ASP.NET İle Kullanıcının Saat Bilgisini Alma

Mesaj gönderen deep_dream »

S.A.
Arkadaşlar hazırladığım ufak WEB sayfalarını somee.com isimli ücretsiz yer veren sitede yayımlıyorum. Ancak bu sitenin saati Türkiye saatinden 8 saat geri. O yüzden yorum - ziyaretçi defteri gibi kayıt girilen alanlarda mesaj saati 8 saat geri görünüyor. Benimde aklıma yorumu yazan kişinin saatini forma bastırıp oradan veritabanına kayıt etmek geldi. Aşağıdaki kod ile siteye giren kullanıcılara kendi bilgisayarlarının saatini göstermeyi başardım.

Kod: Tümünü seç

<%@ Page language="c#" Debug="true" Codebehind="WebForm1.pas" AutoEventWireup="false" Inherits="WebForm1.TWebForm1" %>
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

<html>
  <head>
	<title></title>
	<script>
function clock(){
now = new Date();
 hr = addzero(now.getHours());
 mn = addzero(now.getMinutes());
 sc = addzero(now.getSeconds());
document.getElementById('displaytime').innerText = hr+":"+mn+":"+sc; }
function addzero(x){ (x<=9 ? x="0"+x : x); return(x); }
setInterval('clock();',0);
</script>
  </head>
   <body>
	 <form runat="server">
	  <p>
	  <ASP:Label id="displaytime" runat="server">displaytime</ASP:Label></p>
	  <ASP:Button id="Button1" runat="server" text="Button"></ASP:Button>
	<ASP:Label id="Label1" runat="server">Label</ASP:Label>
  </form>
  </body>
</html>
Ancak iş veritabanına kayıt işine gelince, displaytime isimli label nesnesinin o anki textini değil tasarım zamanı text değeri ne verdiysem onu kayıt ediyor. Label nesnesi saati gösteriyor ama;

Kod: Tümünü seç

procedure TWebForm1.Button1_Click(sender: System.Object; e: System.EventArgs);
begin
label1.text:=displaytime.text;
end;
komutunu çalıştırdığımda sonuç "displaytime" dönüyor. Session ile falanda denedim değişen bir şey yok.
Burada saati gösteren displaytime isimli label nesnesinin text değerini bir değişkene yada başka bir labele nasıl aktarırım. İki gündür beceremedim, lütfen yardımcı olur musunuz? Yada yapmak istediğim işi başka türlü halledebileceğim bir kod varsa yazar mısınız?