a href hatası, bu bir bug mudur?

Delphi .net ve .net ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
deep_dream
Üye

a href hatası, bu bir bug mudur?

Mesaj gönderen deep_dream »

S.A.

Arkadaşlar normalde Delphi2006' ile tasarım zamanında datalist içine şu kodu yazıyorum;

Kod: Tümünü seç

<a href='ikincisayfam.aspx?katid=<%#DataBinder.Eval(Container.DataItem,"kimlik")%>'><%#DataBinder.Eval(Container.DataItem,"adsoyad")%></a>
Ama derleme yapınca link kendiliğinden şu hali alıyor.

Kod: Tümünü seç

<a href='http://localhost/websitesiadi/C:/Inetpub/wwwroot/websitesiadi/ikincisayfam.aspx?katid=<%#DataBinder.Eval(Container.DataItem,"kimlik")%>'><%#DataBinder.Eval(Container.DataItem,"adsoyad")%></a>
Böyle oluncada tabiki ikincisayfam bulunamadı diye hata veriyor. Updatelerin hepsi yüklü. Delphi ASP.NET ile yazmaya çalışıyorum. Sorun ne, bu bir bug mudur, eğer öyle ise nasıl çözülür.
Kullanıcı avatarı
Fatih!
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: a href hatası, bu bir bug mudur?

Mesaj gönderen Fatih! »

Merhaba,

* Projenizin sanal dizin olduğundan emin olunuz. -ki olmaması halinde Delphi uygulamayı çalıştırmayacaktır.
* Delphi 2007 ya da ASP.NET'in 2. sürümünden önceki sürümlerden birini kullanıyorsanız, sayfa isminin başına slaş (/) ekleyin. Örneğin, /sayfam.aspx
* Delphi 2007 ya da ASP.NET'in 2. sürümü veya soraki sürümlerden birini kullanıyorsanız, sayfa isminin başına dalga (~) ve slaş (/) ekleyin. Örneğin, ~/sayfam.aspx
deep_dream
Üye

Re: a href hatası, bu bir bug mudur?

Mesaj gönderen deep_dream »

Fatih Hocam, Delphi 2006 ve ASP.net 1.1 kullanıyorum, cevabınızdan anladığım kadarıyla linkleri;
/sayfam.aspx
şeklinde yazmam gerekiyor. Doğru mu?
Benim yazdığım örnekte kod :
<a href='/ikincisayfam.aspx?katid=<%#DataBinder.Eval(Container.DataItem,"kimlik")%>'><%#DataBinder.Eval(Container.DataItem,"adsoyad")%></a>
bu şekilde olacak yani.