delphi konusunda

Delphi .net ve .net ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kilitli
gulis
Üye

delphi konusunda

Mesaj gönderen gulis »

datasource,appilation nesnelerinin bitbtn,stringgird,cehecklistbox,database,radiobuton,buton anlamlarını yazarmısınz ve bu nesnelerin üzerinde program arkadaşlar ltfn yardım edin
Kullanıcı avatarı
sabanakman
Kıdemli Üye

Re: delphi konusunda

Mesaj gönderen sabanakman »

Bunlar proje yazılırken kullanılabilen bileşenlerdir :twisted:
Şaban Şahin AKMAN

Mesaj gönderen gulis »

tamam ben bu nesnelerinin programını istiyorum yani o yazdıklarım nesnelerinin ilişkilendirilerek yapmanıza sölemiştim
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Mesaj gönderen Battosai »

tamam ben bu nesnelerinin programını istiyorum yani o yazdıklarım nesnelerinin ilişkilendirilerek yapmanıza sölemiştim
Bu cümleyle ne demek istiyorsun acaba :twisted:
sabanakman hoca cevabı vermiş ama bende ekleme yapayım programı bunlarla yapıyon zaten "bu nesnelerin üzerinde program" nasıl oluyor onu daha bilmiyoz :twisted: Şaka bi yana en yakın kitapçıya gidip bir tane delphi kitabı al bunları okuyup uygulama yaparak öğren tabi mesele öğrenmek ise....
gulis
Üye

Mesaj gönderen gulis »

tamam anlıyorum doğrıu sölüyosunuzda benim acilen programı yapmam lazım fakat bu nesneler içerinde ne ortaya cıkar bi fikrim yok diyorum sizden yardım istedim oyüzden k.bakmayın ve bu 31 marta kadar bitmesi lazım tezlerini yaptım fakat programı yazamıyorum
Kullanıcı avatarı
sabanakman
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sabanakman »

Belli bir konu bulmaktan ziyade bence bu bileşenleri bir forma yerleştir ve ekrandan formu izleyerek bunlardan ne çıkabilir gibisinden düşüncelere dalabilirsin. Yerinde olsam bu tarz çalışma yapardım. Ayrıca bunlara ilave olarak bileşenler eklemen gerekecek gibi duruyor. Mesela DataSource için bir Table bileşeni gibi.
Şaban Şahin AKMAN

Mesaj gönderen gulis »

tşk ederim
gulis
Üye

Mesaj gönderen gulis »

mrb bana yardım ederseniz sevinirm bitirme tezim var ben bu tezi delphi prog. üzerinden yapmaya calışıyorum konu olarak teknik servis prgramı yapmaya calışıyorum şimdi sizden istediğim ben arama diye bi speedbuton koydum ben bu arama tıkladığımda ikinci forma gelmesini istiyorum işte form1 da işte müsterinin adı soyadı ,adresi ,servis sonucu ,geliş sebebi, db grid ekledim bide navigatör ekledim yeni sil ekle cıkış vs şeyler bide önizleme koydum speedbuton olarak aynı şekilde onu nasıl yapmalayım kod olarak ikinci form2 dede tarih aralığı ,cihaz türü ,ad soyad, dbgrid navigaöt ve ara ,cıkış bu arayı tıkladdığımdada bi küçük pencere cıkmasını ve ismi yazdığımda otomatik bulmasını istiyorum
Kullanıcı avatarı
aslangeri
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen aslangeri »

@gulis;yeni soru için yeni konu lütfen...
ancak bu bir sorumu yoksa sipariş mi anlamadım.
Duyduğun Şeylerin Söylediklerim Olduğuna Eminim Ama
Anladığın Şeylerin Anlatmak İstediklerim Olduğuna Emin Değilim
gulis
Üye

Mesaj gönderen gulis »

şipariş falan değil yanlış anladınız sadece yardımcı olmanızı istemiştim yardım edip etmemeniz size kalmış bişey
Kullanıcı avatarı
metemete
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen metemete »

hem sen konuya biraz sert girmişsin sanki burda kı insanlar senin işini yapmaya mecburmus gibi tavır takınmıssın.:) ama ben sana yardımcı olurum arkadasım hesabıma 100$ gonder sana teknık servıs programını sourcelerı ıle beraber yolluyayım 4 sene once yapmıştım oldukca kullanıslı ve sade. aksi halde sen anladıgım kadarıyla cok yenisin.senın daha cok ekmek yemen lazım
gulis
Üye

Mesaj gönderen gulis »

k.bakma ama benim hazır programa ihtiyacım yok ben kendimde yaparım fakat size yapamadığım tek şey haakında yardımcı olmanızı istemiştim eğer yardım etmicekseniz bu formda ne işiniz var anlamadım evet bilmiyorum bu dersi görüyorum fakat yetersizim bilmediğim için zaten soruyolrum bu formda insanların biribrlerine yardım etme amacıyla yapılmıştır.yinede teşekkür ederim k.bakma sizinle tartışamam
Kullanıcı avatarı
metemete
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen metemete »

tartışımam deyip muhalefet yapıyosun siz niye bölesiniz:) herşeyin bir adabı var burdakiler beni anlıyor ama sen anlamayamazsın :) neyse yaparsın eminim kolay gelsin :)
gulis
Üye

Mesaj gönderen gulis »

benmi sizi anlamıyorum ne diyosunz siz tamam yardımcı olmayın size başarılar hep böle olun devam edin tamam
Kilitli