Delphi İle ASP.NET Kitabım

Delphi .net ve .net ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
hbahadir
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen hbahadir »

@FAOsoft kardeşim hayırlı uğurlu olsun. İnşallah herşey dilediğin gibi gerçekleşmeye devam eder.
Berdem
Üye

Mesaj gönderen Berdem »

Merhaba Arkadaşlar,
Ben kitabı bugün aldım.Samimi söylüyorum, kitabı almaktaki tek düşüncem kitap yazan arkadaşımı manevi cesaretini desteklemekti.Kitap gelmeden beklentilerim ise fatihin önceki makalelerinden derleme olabileceği yönünde idi.Fakat yanılmışım.
Kitapda firebird kendi makalelrinden çok farklı bir anlaşılabilir üslüpla anlatılmış.Okuyucuyu sıkmadan kaynak olabilecek nitelikte olmuş.Asp ise temelden başlanıp orta seviyelere getirebilecek seviyede olmuş.
Kısacası arkadışımız delphi ile tecrübelerini paylaşarak(diger yazarların yaptığı tercüme değil...)şişirilmiş değil toparlamış ve net kitap yazmış.Alınmaya ve okunmaya değer bir kitap olmuş.
Kendisini tebrik ediyorum.
Ancestor
Üye

Mesaj gönderen Ancestor »

Hayırlı olsun, bi tane de ben istiyorum bundan.
Kullanıcı avatarı
Fatih!
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih! »

çok teşekkürler.

@berdem
sen şimdi makalelerime karışık mı dedin :cry: :P :oops:
onaydin
Üye

Mesaj gönderen onaydin »

Seni tebrik ediyor, canı gönülden kutluyorum.
Bu başlık arkalara düşerse her an polemik çıkartabilir, anketler düzenleyebilirim.
Kullanıcı avatarı
Fatih!
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih! »

onaydin yazdı:Seni tebrik ediyor, canı gönülden kutluyorum.
Teşekkür ederim.
onaydin yazdı: Bu başlık arkalara düşerse her an polemik çıkartabilir, anketler düzenleyebilirim.
anlayamadım ne polemiği ne anketi :?: :roll:
Berdem
Üye

Mesaj gönderen Berdem »

:) Doğal olarak kitap olunca makalelerden daha da iyi bir üslüpla ve özenilmiş yazılmış dedim.
Kullanıcı avatarı
GOLAKS
Üye
İletişim:

kitap

Mesaj gönderen GOLAKS »

hayırlı olsun hocam mail adresime hesap bilgilerinizi atarsanız bende almak istiyorum ... cemal@golaks.com

Teşekkürler.
Golaks Yazılım
Bilgileriniz Kayda Değerse..!
www.golaks.com.tr
Kullanıcı avatarı
Fatih!
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih! »

@Berdem
teşekkür ederim :)
@GOLAKS
teşekkürler. Umarım beğenirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Fatih!
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih! »

Merhaba,
Artık isteyenlere kitabı ptt ile gönderiyorum. Posta memuru kitabı belirttiğiniz adrese getirecek, sizde ödemenizi kitabı getiren posta memuruına yaparak Delphi ile asp.net adlı kitaba daha zahmetsiz bir şekilde ulaşmış olacaksınız.

Ayurıtıları imzamdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
shadowmann
Üye

Mesaj gönderen shadowmann »

Ben de kitabı alan şanslı kişilerdenim. Çok güzel bir kitap. Büyük ekran görüntülerinin olmaması kitabın yazılma amacının bilgi paylaşımı olduğunu gösteriyor. Ve biraz temeli olan herkesin çok rahat anlayabileceği tarzda yazılmış. Umarım kısa zamanda kitapçılarda layık olduğu raflarda yer alır.
FAOsoft' u tebrik ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Fatih!
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih! »

Teşekkür ederim @shadowmann
Beğendiğine sevindim
Kullanıcı avatarı
Fatih!
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih! »

Merhaba,
"Delphi ile ASP.NET" adlı kitabımız az sayıda basılması ve yoğun ilgi :) sebebiyle tükenmek üzere. Son 25 adet kalmış durumda.

2. Baskı olur mu, olursa ne zaman olur yazarı olarak ben de bilmiyorum.

Kitabın içeriği hakkında ve Kitabı nasıl sipariş vereceğinize dair bilgi için ilk mesajı okuyabilirsiniz.

Almayı düşünenlerin bilgisine sunarım.
Kullanıcı avatarı
Fatih!
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih! »

Merhaba,
Gerek telefon, gerekse de e-posta yoluyla kitabın ne zaman çıkacağı sorusunu almaktayım. Bu sebeple bu açıklamayı yapma gereksinimi duydum.

Kitabın 2. baskısı Mart ayı sonunda veya Nisan ayı başlarında bir yayınevi aracılığı ile çıkacak. Yani satışı bjndan böyle ben yapmayacağım. Kitapta, gelen öneriler doğrultusunda ufak değişiklikler de yapmaktayım. Özellikle imla hataları gidermeye çalışıyorum. Ayrıca kitaptan temel Delphi konuları çıkarılıp, bunun yerine örnek bir uygulama eklenecektir.

Göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayış için teşekkürlerimi sunuyorum.
Kullanıcı avatarı
Fatih!
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih! »

Merhaba,
Kitabı dün yayınevine gönderdim. 20 gün içinde çıkmasını bekliyorum. 2. baskısında aşağıdaki değişiklikleri yapmış durumdayım.

* İlk 2 bölüm birleştirilerek daha sade bir hale getirildi.
* 3. bölümde bulunan temel Delphi konuları kaldırılıp, sadece asp.net ile ilgili noktalara temas ediilmiştir. Ayrıca son bölümde bulunan konularda bu bölüme kaydırılmıştır. Çıkarılan konulara: Değişkenleri, hata yakalamayı, ide tanıtımını, prosedür ve fonksiyonları gösterebiliriz.
* Uygulama Bazlı Çalışmak bölümüne ascx sayfalarıın kullanımı eklenmiştir. Bazıları buna include de demektedir.
* Son bölüme http://www.sozkosesi.com sitesinde bulunan uygulamanın yapımı eklenmiştir.
* İmla hataları, cümle düşüklükleri, anlatım hataları 10 günlük çalışmayla giderilmiştir. Bu noktada okuyucularımdan özür diliyorum. Çünkü azımsanamayacak kadar çok hata vardı. İstisnalar kalmışsa şimdiden affınıza sığınıyor, göstermiş olduğunuz anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum.
* Kitabın kapağı yayınevinin isteği çerçevesinde değiştirilmiştir.