Delphi 8 for .net Framework Ekran Görüntüleri

Delphi .net ve .net ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Delphi 8 for .net Framework Ekran Görüntüleri

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

Delphi 8'i yeni kurdum ve ekran görüntülerini alıp siteye koydum. Detaylı inceleme yapmadım henüz ama sizi neyin beklediği hakkında fikir sahibi olmak isterseniz : http://www.delphiturkiye.com/d8res.htm

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

Tool Pallate hernekadar VB e benzemiş olsa da daha kullanışlı olmuş gibi geldi bana. Ayrıca kodların - ile saklanabilmesi de çok hoşuma gitti. BDE nin olması iyi olmuş tabii :oops:

Kullanmakla nezaman müşerref olurum bilmiyorum ama Delphiyi şimdiden kutluyorum :lol:
computemo
Üye

Mesaj gönderen computemo »

Mustafa abi;

Delphi 8'i nerden edindiniz sorabilirmiyim.Bu deneme sürümümü yoksa.,tam sürümmü.
xdat
Üye

Delphi8

Mesaj gönderen xdat »

bir zamanlar amiga da amos diye bir programlama dili vardı. pascal'a benziyordu kod yapısı onda çok sevidiğim bir özellikti procedure yazıyosun bitince işin F12'ye basıyosun hooop procedure kapanıyor sadece adı kalıyordu.. senelerdir delphiden de bekledim bunu ama .net'eymiş nasip :))
neyse güzel gözüküyor. elime geçsin ondan sonra daha detaylı fikir belirtirim.

iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
feinpus
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen feinpus »

Peki bu delphi8'e geçtiğimiz taktirde diğer versiyonlarda örneğin delphi5 kullanıyorum ben burda yazdığım programlara delphi8 de decam etme olanağım varmı yoksa kod yapısı vs. değişikmi?
Oldeye Software
http://www.oldeye.com
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Merhaba,

paketin içinde Delphi 7'de de geliyor. Delphi 7 koyduklarına göre muhtemelen devam edemiyorsunuz, ama tam da emin değilim. Detaylı bir inceleme yapmadım henüz.

İnceledikçe size buradan bilgi veririm.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
feinpus
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen feinpus »

peki delphi 7 de uyum sorunu varmıydı. Ben uyum sorunu oluşur düşüncesiyle hiç bir sürüm yükseltmesine gitmemiştim fakat şimdi bakıyorum çağın gerisinde kalmak üzereyim :D

Şu anda beni idare ediyor fakat her zaman en iyi en iyidir.

Ben genel olarak oyun programlıyorum ve eğer uyum sorunu olursa Delphi 8'e geçmem zor olabilir. Yada iki sürüm birlikte kullanacam... :wink:
Oldeye Software
http://www.oldeye.com
Kullanıcı avatarı
undefined
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen undefined »

Ben borlandın sitesinden preview clibini izledim. Orda adam delphi 7 de yaptığı projeyi delphi 8 deki bir projeye dahil ediyodu. Yani geriye uyuyumluluk sözkonusu diyebiliriz.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Merhaba,

* Delphi 7'de ufak bir proje oluşturup, Delphi 8'de açtım. Sorunsuzca derledi ve çalıştırdı.

* Bilgisayarımda Delphi 6, Delphi 7 ve Delphi 8 sorunsuzca çalışıyor :) Üçü aynı anda.

Şimdilik bu kadar.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
calvan
Üye

Mesaj gönderen calvan »

bir de nerden temin edebileceğimizi yazsan daha iyi olur du? ( Bimeks haricinde ) ben hafta sonu bulamadım da
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Merhaba,

hocam sitede ve forumda warez paylaşım yapmak yasak, yönetim olarak bu konuda çok hassasız. google'da aratırsanız bu iş için dünya kadar site var.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
kazahel
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kazahel »

kod yazımı ve kullanımı önceki delphi versiyonlarına göre ne kadar farklı? önceki delphi versiyonlarında program yazanların bu versiyona geçişi zahmetli olur mu?

vb ile vb.net arasında her yönden dünyalar kadar fark vardı. vb de program yazanlar vb.net karşısında SIFIR bir programcı gibi kaldılar.

delphi ve delphi.net arasında da bu kadar fark var mı?
imza
Kullanıcı avatarı
gkimirti
Admin

Mesaj gönderen gkimirti »

iki sekilde program gelistirmek var sanırım
klasik vcl tazı seklinde
bunda pek degisiklik yok gibi
derlediginde boyutu cok kucuk oluyor 10-15 kb kadar
ve framework olmadan calısmıyor haliyle
digeri win stili yani win32 apiler ile nasıl program yazıyo iseniz bunda da
.net apileri ile aynı seyi yapıyorsunuz
gorsellikten ziyade kod ile hallediliyor hersey...
bizim icin soz konusu olan vcl tarz projeler native comğponentleri destekliyor...
ÜŞENME,ERTELEME,VAZGEÇME
ademcicek
Üye

inşalla doğru yerde msoruyorumdur.

Mesaj gönderen ademcicek »

herkese merhaba. büyük aşkla ve şevk ile delphi 8 buldum. kurmaya başladım mı diyeyim bilmiyorum. başlattım setup ı hemen hata verdi netframework 1.1 i istedi. deidm tatam 112 mb bir dosya onada indirdim.bu sefer framework u kurmaya çalıştım.tak diye onda hata verdi j#.net samles and tools ve j#rediadturubles kurman gerekir diye. samles indirdim onu kurdum toolsu bulamadım. j#rediadturbles çalıştırdım framework 1.1 kurulu olması gerekir diyor. framework 1.1 kurmaya çalışıyorum bu seferde j#.net 1.1 ve onun türevlerinin kurulu olması gerektiğini söylüyor. böyle zincirleme bir şey yani.
sizdem ricam delphi 8 kuran varsa aranızda hangi dosyaları istiyor onları bana bir yazarsanız sevinirim. kaç gündür delphi 8 in elime geçmesini bekledim. şimdide kurulmasını bekliyorum.
çok teşekür ederim.
herkese iyi günler
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Merhaba,

Delphi 8 for .net framework için kurman gereken dosyalar şunlar :

* .net Redist (23,1 MB)
* .net SDK (106 MB)
* .net J# (JSharp) Redist. (6,6 MB)
* MDAC 2.7 (5,1 MB)

MDAC'ı gerekli değil ama güncellemen iyi olur. Dosyaların hepsini http://www.microsoft.com adresinden ücretsiz indirebilirsin.

Kolay gelsin.