android veritabanı bağlantı kontrolü yardım

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
eskalibur_
Üye

android veritabanı bağlantı kontrolü yardım

Mesaj gönderen eskalibur_ »

Selam. Android uygulamam wifi üzerinden yerel ağdaki mysql veritabanına bağlı. Bağlantıyı mydac Myconnection ile sağlıyorum. Bağlantıda sıkıntı yok.
Ama uygulamayı ilk açarken wifi ağına bağlı olmadığında veya sunucu çalışmadığında uygulama açılmadan kapanıyor. Çünkü uygulama oncreat esnasında sunucuya bağlanmaya çalışıp bağlanamayınca uygulama kapanıyor. Bağlantıyı oncreat de değilde form açıldıktan sonra yapmam gerekiyor. normalde vlc formlarda

Kod: Tümünü seç

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
myconnect.open;
if myconnect.connected then
Showmessage('Bağlandı');
else
myconnect.close;
Showmessage('Sunucu Bağlantısı Yok');
end;

dediğimizde form yerinde kalır. sadece bağlantıyı sonlandırmış oluruz. ama fmx te bunu yapamadım. Uygulama açılıyor. bağlantıyı aktif ettiğim zaman bağlantı yoksa uygulama hoop kapanıyor.
var mı bir püf noktası?
tayipk
Üye

Re: android veritabanı bağlantı kontrolü yardım

Mesaj gönderen tayipk »

Eğer bunu butona baglayacaksan direk connect yapınca hata verir yapman gereken buton onclick olayına mydac connectin string,provider,port no ve kullanıcı adı şifre bilgilerini kodla ve ondan sonra connect et sorun kalmayacaktır.
Ben unidav kullaniyorum örneğin

Kod: Tümünü seç

Bağlantı.close;
Bağlantı.provider := 'SQL SERVER';
Bağlantı.prot := 1433;
Bağlantı.username := 'xxxxxxx';
Bağlantı.password:= 'xxxxxx';
Bağlantı.connect := True;
if bağlantı.conmected then
Begin
showmessage :='baglandi';
Else
.........
End;
Soru Sorarken yazmaya Üşenmeyen Parmaklar Sorunun Çözüldükten Sonra Teşekkür etmeye de Üşenmesin.