Programın arka planda çalışması

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
cmkare
Üye

Programın arka planda çalışması

Mesaj gönderen cmkare »

Merhaba,

Yaptığım android uygulamanın arka planda sürekli çalışmasını istiyorum.
Programda veri tabanı bağlantısı var. Değer değiştiğinde ben Notification ile uyarı verdiriyorum. Program açıkken ve menü tuşuna basıp başka bir işlem yaparken arka planda çalışıyor.Sorun yok. Ama programı komple kapattığımda da arka planda çalışıp Notification uyarılarını almak istiyorum. Ne yapmam lazım acaba?
hakanharbeli
Üye

Re: Programın arka planda çalışması

Mesaj gönderen hakanharbeli »

Bu sorunun cevabını ben de araştırıyorum birşeyler bulursak burdan paylaşalım
jakarta2
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen jakarta2 »

Selam;
Notification ile uyarıyı nasıl verdiriyorsun? Timer yardımıyla'mı yoksa google'ın uygulamasından mı? Programın arka planda çalışması bana da lazım araştırma da yaptım biraz ama virüs yazmak işi gibi göründüğü için çok ayrıntılı bilgi bulamadım.
cmkare
Üye

Mesaj gönderen cmkare »

Hocam merhaba.
Programın arka planda çalışma işini şu şekilde çözdüm. Project - Options - Uses Permissions kısmında wake lock ve receive boot completed kısımlarını true yaptım. Program açıkken home tuşuna bastığımda program arka planda çalışmaya devam ediyor ve telefon uyku modundayken bir uyarı verdirebiliyorum. Ama tabi program kapalıyken olmuyor. bunun için bir servis yazmamız gerekiyor sanırım. o kısmı yapamadım.Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirlerse seviniriz.

Notification olayıda şu şekilde.
uses kısmına;
system.notification, system.pushnotofication ekle ve aşağıdaki kod ile uyarını gönderebilirsin.

var
uyari:TNotification;
begin
uyari:=natificationcenter1.createnotification;
try
uyari.alertbody:='uyarıda yazmak istediğin';
notificationcenter1.presentnotification(uyari);
finally
uyari:disposeof;
end;
end;