Otomatik Çalıştırma

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
cmkare
Üye

Otomatik Çalıştırma

Mesaj gönderen cmkare »

Merhaba arkadaşlar.
Android programımı tablet açıldığı anda otomatik olarak çalıştırmak istiyorum. Biraz araştırma yaptım ama tam olarak yapamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı acaba? Receiving Boot Completed özelliğini araştırdım.

http://dannywind.nl/auto-start-delphi-x ... fter-boot/
Bu linkteki örnek uygulamayı indirdim. Tablette çalıştırdım. Sorun yok. Yeniden başlatıyorum tableti, tablet açıldığında program açılırken DelphiBootReceiver Durdu diyehata veriyor. Açılışta açılmıyor. Ama menüde açıyorum açılıyor. Açılışta sıkıntı yaşıyor.
Kullandığım sürüm : Rad Studio 10.1 up2
cmkare
Üye

Re: Otomatik Çalıştırma

Mesaj gönderen cmkare »

Şu adresteki " viewtopic.php?t=31914 "
@mrmarman hocamın tarif ettiği şekilde yapmaya çalışıyorum classes.dex dosyasını oluşturma kısmında takılıyorum. Ben RadStudio Berlin 10.1 up2 kullanıyorum.
Çözemedim bir türlü. yardımcı olabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

Mesaj gönderen brs »

Bir zamanlar bende telefon açıldığında apknin otomatik olarak çalışması konusunda çok fazla araştırma yaptım ve bir arpa boyu ilerleyemedim, hatta ücretli yardım istedim onuda yapabilen olmadı. İşin özü delphi android için vakit harcamaya degmez.
İşi bilen yardım eder, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan ise çamur atar...
emrahkucukali
Üye

Mesaj gönderen emrahkucukali »

AutoStart diye bir program var. Onu kullanabilirsin.