Android program kapaniyor

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
cmkare
Üye

Android program kapaniyor

Mesaj gönderen cmkare »

Merhaba. Xe7 de yaptigim basit bir android programim var. Edit ve butonlar var. Baska bjrsey yok.
Android 4.0 da calisiyor. Sikinti yok.
Bir tablet daha var. Android 5.0.1
Bu tablette calismiyor. Program aciliyor, edit uzerine bastigimda hemen kapaniyor program.
Bu neden kaynaklanir acaba?
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Re: Android program kapaniyor

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

Debug ederek veya kullandığınız kodları kapatarak çözümü bulmanız lazım.

Android'te sıkıntılı bir kod olursa ekrana hatayı basmak yerine uygulamayı kapatıyor maalesef. Öncelikle tüm kodları kapatıp (onCreate vs. dahil) bir çalıştırın. Program çalışıyorsa tek tek kodlarınızı açarak nerede sıkıntı olduğunu bulmaya çalışın.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
AliZairov
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen AliZairov »

Merhaba. XE7 versiyonu için Lollipop hotfix yayınlanmıştı. Sizin kullandığınız sürüm sıkıntı ola bilir.
cmkare
Üye

Mesaj gönderen cmkare »

@mussimsek Hocam
Hiçbir kod yok. Sadece edit ekliyorum forma. çalıştırıyorum.. androidde açılıyor. Edite bastığımda direk kapanıyor program.

@AliZairov Hocam
Hemen bakıyorum.
cmkare
Üye

Mesaj gönderen cmkare »

Merhabalar. Hotfixi indirip guncelledim ama yine ayni. Telefonda calistirinca acilip kapaniyor program. Cozumu bulamadim. Formda sadece edit var baska birsey yok. Edite basinca kapanigor bazen hic acmiyor. Neden olabilir acaba?
5.0 sdksinida indirdim.
Kullanıcı avatarı
AliZairov
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen AliZairov »

Tekrar merhaba. Sizin Lollipop cihazda işlemci arm v7 neon destekli olması ve opengl 2.0 destek vermesi gerek. Siz başka bir Lollipop cihaz deneyin. Sorun cihazdan ya delphi versiyonundan kaynaklandığını anlarsınız. Delphi versiyonundansa yükseltmeniz gerekecek.
cmkare
Üye

Mesaj gönderen cmkare »

Merhaba arkadaşlar. Hotfix'i güncelledim ve çalıştı. Herkese Teşekkürler.
İhtiyacı olan arkadaşlar için hotfix linki : http://altd.embarcadero.com/download/ra ... 010715.zip