Muhasebe Programını Tablete Yazmak

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
glagher
Üye

Muhasebe Programını Tablete Yazmak

Mesaj gönderen glagher »

Merhaba Arkadaşlar,

Delphi 2007 sürümünde yazdığım muhasebe programını müşterimin isteği doğrultusunda tablete geçirmek durumdayım.Projemi Delphi Xe5 sürümüne entegre ettim yanlız veri tabanı SQL SERVER 2008 üzerinden çalışıyor.Tablete yazılan uygulamada SQL SERVER 2008 üzerindeki dataya tablet üzerinden nasıl ulaşabilrim.İO ve Android içinde olur.Kullanıcı nerede olursa olsun internet bağlantısı üzerinden istenilen verilere ulaşması lazım yada kayıt girebilmesi lazım.Bunları nasıl sağlayabilriz.ne gibi işlem yapmam gerekiyor.Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
pasa_yasar
Üye

Re: Muhasebe Programını Tablete Yazmak

Mesaj gönderen pasa_yasar »

Rest kullanacaksın veya Unidac componentleri ile direk bağlantı sağlayabilirsin. Fakat mobilde direkt bağlantı sorunlara yol açabiliyor mobil internet çok stabil değil.
emre19
Üye

Mesaj gönderen emre19 »

veritabanına uygulama içinden direk username pass ile bağlanmayın, sonra niye hacklendim dersin.
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

delphi ile uraşacaksan, benim tavsiyem unigui (ücretli)yada intraweb ücretsiz delphi ile geliyor.
yada php gibi web arayüzü yazmak daha mantıklı geliyor artık bana. çünkü versiyon değişikliği yok uygulama olacak onu store a yükliyceksin orda versiyon farkları vs çok sorun yaşanma ihtimali var. ama bir web sayfası yapmak daha kolay. server a ISS kurmakta zor değil.
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
erdogan_ozkaya
Üye

Mesaj gönderen erdogan_ozkaya »

Merhaba,

unidac kullanıyorum ben iyi çalışıyor. istersen örnek paylaşabilirim

kolay gelsin