Tam ekran ve Renk (Çözüldü)

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
kadrikaya
Üye

Tam ekran ve Renk (Çözüldü)

Mesaj gönderen kadrikaya »

Selamlar,
Arkadaşlar bir çok android uygulamasında uygulamanın kendine göre bir rengi oluyor ve bu renk ekranın üst kısmında yer alan gsm, şarj, saat bilgilerinin olduğu (o kısmın teknik olarak ismi nedir bilemiyorum) kısmı renklendiriyor. Bu işlemi formu tam ekran yaparak denediğim zaman bahsettiğim kısım kayboluyor. Kaybolmadan bu işlemi nasıl yapabilirim.
Teşekkürler.
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG (1.54 KiB) 1369 kere görüntülendi
En son kadrikaya tarafından 19 Ara 2016 10:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
egeven
Üye

Re: Tam ekran ve Renk

Mesaj gönderen egeven »

selam,

delphi android status bar color şeklinde arama yapabilirsin bir çok sonuç var
örnek olarak https://www.youtube.com/watch?v=aiwEggOplzU bu video açıklamasında demo proje paylaşımı da yapılmış.
kadrikaya
Üye

Merhaba egeven,
Yardımın için teşekkür ederim. Söylediğin şekilde arama yapınca bir kaç demo daha buldum. Videolarda her şey yolunda görünüyor, ancak demoyu telefonda denediğimde değişen bir şey olmuyor. Status bar olduğu gibi duruyor ve form üzerindeki status bar büyüklüğünde bir alan renkleniyor.

Ama yola nasıl çıkacağımı gördüm teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

Android 5 (Lollipop) ve üzeri kullanılan sistemlerde Java'da setStatusBarColor fonksiyonu kullanılarak bu istediğiniz yapılabiliyor. Firemonkey'de bu komutu çalıştırmak burada anlatılmış:
http://www.fmxexpress.com/change-the-st ... n-android/
There's no place like 127.0.0.1
kadrikaya
Üye

Hepinize teşekkür ederim,
SimaWB arkadaşım, vermiş olduğun linki dün neyi araştıracağımı öğrenince gördüm ve yardımcı oldu teşekkür ederim.
Hepinize kolaylıklar dilerim