Delphi 10 Seattle Android Service Hata Uyarısı

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
apex06
Üye

Delphi 10 Seattle Android Service Hata Uyarısı

Mesaj gönderen apex06 »

Arkadaşlar merhaba,

Normalde android projeleri derleyebiliyor ve cihaz üstüne çalıştırabiliyorum. Fakat service uygulamaları ile ilgili denemeler yapmak için projemi derlediğimde aşağıdaki hata uyarılarını alıyorum.

Aynı şekilde kurulmuş ve SDK update'leri yapılmış farklı bilgisayarda denediğimde projeyi sorunsuz derleyebiliyorum.

Yaptığım işlem;
Project Manager'da Project Group'a sağ klik yapıyorum ve Add New Project diyerek Android Service'e tıklıyorum. Local Service diyerek projeye ekliyorum. Extra birşey yapmadan direk derlemek istediğimde aşağıdaki hata uyarılarını alıyorum.

Bu konu hakkında fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Kod: Tümünü seç

Delphi 10 Seattle Update 1 kullanıyorum. Android SDK 24.3.3 32 bit

[PAClient Error] Error: E2312 Unable to execute '"C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\17.0\PlatformSDKs\android-sdk-windows\build-tools\22.0.1\Aapt.exe" package -f -M "C:\Users\TEST\Desktop\service\2\Android\Debug\Project2\AndroidManifest.xml" -F "C:\Users\TEST\Desktop\service\2\Android\Debug\Project2\bin\Project2-unsigned.apk" -I "C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\17.0\PlatformSDKs\android-sdk-windows\platforms\android-22\android.jar" -S "C:\Users\TEST\Desktop\service\2\Android\Debug\Project2\res" -A "C:\Users\TEST\Desktop\service\2\Android\Debug\Project2\assets" "C:\Users\TEST\Desktop\service\2\Android\Debug\Project2\library" "C:\Users\TEST\Desktop\service\2\Android\Debug\Project2\classes"' (Error 1)

[PAClient Error] Error: E2312 C:\Users\TEST\Desktop\service\2\Android\Debug\Project2\res\drawable\splash_image_def.xml:2: error: Error: No resource found that matches the given name (at 'src' with value '@drawable/splash_image').
Kullanıcı avatarı
AliZairov
Üye
İletişim:

Re: Delphi 10 Seattle Android Service Hata Uyarısı

Mesaj gönderen AliZairov »

Iyi akşamlar. hataya bakılırsa splash alakalı. Yeni bir proje açıp projenizin ayarlarından splash kaldırıp denermisiniz.