İos ipv6 sorunu

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
tayipk
Üye

İos ipv6 sorunu

Mesaj gönderen tayipk »

Merhaba arkadaşlar Delphi Seattle ile geliştirdiğim uygulama android te ve yazılım yaparken kullandığım iphone cihazda sorunsuz çalışıyor fakat uygulamamı apple store a 2 defa gönderdim 2 sindede apple uygulamayı redetti sebep ise ipv6 desteklemiyormus. Proje sql serverdan rapor çekiyor unidac 6.4.14 kullandım ki bu versiyonda sql server ipv6 desteği geldi daha neler yapmalıyım anlamadım varmidir aranizda apple store yakın zamanda uygulama yükleyebilen. Ne yapmalıyım xcode 7.3.1 kullanıyorum. Şimdiden tesekkurler
Soru Sorarken yazmaya Üşenmeyen Parmaklar Sorunun Çözüldükten Sonra Teşekkür etmeye de Üşenmesin.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: İos ipv6 sorunu

Mesaj gönderen mkysoft »

ipv6 ortam oluşturup uygulamanızı denediniz mi?
tayipk
Üye

Mesaj gönderen tayipk »

Açıkçası denemedim ve nasıl olacağını da bilmiyorum bu konu hakkında yardımcı olma şansınız varmidir. Ağ paylaşım merkezinde ipv4 ve ipv6 numaraları görüyorum ama sadece ipv6 ortam nasıl oluşturacak bilmiyorum. Bu konuda yardımını esirgemezsen çok mutlu olurum hocam.
Soru Sorarken yazmaya Üşenmeyen Parmaklar Sorunun Çözüldükten Sonra Teşekkür etmeye de Üşenmesin.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Şu şekilde yapabilirsiniz:
1-Ağ kartı bağlantı ayarlarınızdan ipv4'ü kapatın. ipv6 ile elle bir ip atayın.
2-Telefonunuzdan yine ipv6 ayarı yapın.

Uygulamanızı test edin.

(Telefon ve bilgisayarınızın wireless üzerinden bağlandığını varsaydım, umarım wireless cihazınız ipv6 destekler.)

Şurada resimli bir anlatımda var: http://www.brianjcoleman.com/tutorial-h ... atibility/
tayipk
Üye

Mesaj gönderen tayipk »

Dediklerinizi deneyecem çok tesekkur ederim yardiminiz için deneyip bilgi yazacam.