Berlin Veri tipleri Problem (Çözüldü)

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
kadrikaya
Üye

Berlin Veri tipleri Problem (Çözüldü)

Mesaj gönderen kadrikaya »

Arkadaşlar selamlar,
Ben bir bilgilendirme yapmak isterim.
Aynı zamanda bu konuya gerçek bir çözüm bulan arkadaşlar varsa da paylaşırsa sevinirim.

Berlin sürümünde bigint, nvarchar gibi kullandığım veri tiplerinden dolayı baya sorun yaşadım. aldığım hatayı şu an hatırlayamıyorum
Hata karşılığını araştırırken bazı veri tiplerinin 10.1 de soruna sebep olduğunu öğrendim. Bazıları convert kullanarak bu sorunun aşılacağını yazmıştı.
Bazı tablolarımda işe yaradı bazılarında yaramadı. ilgili veri tiplerini barındıran tablolarda işlem yapmaya çalıştığım zaman uygulama hata verip kapanıyordu. Ancak aynı uygulama Seatle da sorunsuz çalışıyordu. Bu sebeple Seatle a geri döndüm.
En son kadrikaya tarafından 04 Ara 2016 09:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hi_selamlar
Üye

Re: Berlin Veri tipleri Problem

Mesaj gönderen hi_selamlar »

Merhaba,

Yanlış bilmiyor isem, Berlin 10.1 Update 2 sürümü çıkmıştı.
Demosunu indirip kurup test edebilirsiniz.

Kolay gelsin...
Herkes cahildir, bazi konularda.
kadrikaya
Üye

Selamlar,
Geçen bende gördüm. Henüz deneme şansım olmadı. aynı projeyi dener sonucu paylaşırım.
Teşekkür ederim
kadrikaya
Üye

Tekrar merhaba,
10.1 Update 2 de aynı şekilde veri tipi problemi yaşamaya devam ediyorum.
Yeni projelerde veri tiplerine dikkat ederek kullanırım belki ama yinede insanın aklına takılıyor. Ya çok fazla ilerledikten sonra tahmin edilemeyen bir sorun yaşar mıyım. Projeyi durdurup hotfix mi bekleyeceğiz.

Şimdilik Seatle.
Herkese kolaylıklar dilerim.
kadrikaya
Üye

Re: Berlin Veri tipleri Problem (Çözüldü)

Tekrardan selamlar,
Derlemeyi mevcut derleme üzerine yapmıştım. Debug klasöründeki Andorid derlemesini tamamen silip yeniden derledim.
Proje hatasız çalıştı.

Yani sorun halledilmiş. :D
Herkese kolay gelsin.