Android 7.0 Reklam Problemi

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Android 7.0 Reklam Problemi

Mesaj gönderen codder71 »

Merhaba Arkadaşlar

Tesadüfen fark ettiğim bir durumdan bahsedeceğim. Bir süre önce uygulama denemelerime de yardımcı olacağını düşünerek general mobile gm 5 plus cihaz satın aldım. Cihazda 7.0 Saf android mevcut buna uygulamaları mı kurarak test ettim ve sonuç olarak uygulamama eklediğim admob banner reklamının gelmediğini fark ettim ama ilginç olan ise 7.0 sürümdeki emulatörde reklamın sıkıntısız olarak yükleniyor olması acaba benim cihazda mı bir problem var diyerek başka bir gm 5 plus ta deneme yaptım ondada sonuç aynıydı acaba sorun ne olabilir. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Herkese iyi günler iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
AliZairov
Üye
İletişim:

Re: Android 7.0 Reklam Problemi

Mesaj gönderen AliZairov »

Merhaba. Cihazda reklam engelleyici ya antivürüs varsa sorun bundan oluşmuş ola bilir. Google play hizmetinin güncel sürümü indirip deneyin.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Merhabalar

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Benimde aklıma ilk öyle bir sorun olabileceği geldi kontrollerini yaptım ama öyle o tarz bir uygulama cihazda bulunmuyordu ve bende başka reklamlı bir uygulama indirdim ondaki google reklamının gelip gelmediğini denedim ama ondaki reklam sıkıntısız bir şekilde görüntüleniyor. Dün birazda deneme yapma şansım oldu ama yinede bir sonuç alamadım maalesef :?
Kullanıcı avatarı
AliZairov
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen AliZairov »

İyi akşamlar. Ben geçen yıl tv uygulamamda öyle bir sorun veriyordu ama farklı ağ bağlanıp denemiştim sorun vermiyordu. Ama sen sanalda denemişsin aynı ağda cepte neden gözükmesin. Başka cihaza kurup denedinizmi?
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

AliZairov yazdı:İyi akşamlar. Ben geçen yıl tv uygulamamda öyle bir sorun veriyordu ama farklı ağ bağlanıp denemiştim sorun vermiyordu. Ama sen sanalda denemişsin aynı ağda cepte neden gözükmesin. Başka cihaza kurup denedinizmi?
İyi akşamlar. Başka cihaz olarak aynı marka model bir cihazda deneme şansım oldu onda da sonuç aynı sadece 7.0 yüklü piyasada Gm 5 plus marka cihaz görebildim başka farklı bir marka model 7.0 yüklü bir cihaz da deneme fırsatım olmadı. Şunu da belirteyim farklı versiyon androidler de reklam sıkıntısız açılıyor hatta 7.0 yüklü emulator de de reklam sıkıntısız açıldığını gördüm ama Gm 5 plusta reklam açılmıyor işin ilginç yanı cihazda android one var yani yalın android neden olduğunu anlayamadım bu arada kullandığım delphi sürümü 10.1 berlin sdklar da güncel durum da reklamın açılmaması için hiç bir sebep yok ama reklam görüntülenemiyor maalesef :?