Datasnap connected sorunu sadece mobilde.

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
BOGACHAN
Üye

Datasnap connected sorunu sadece mobilde.

Mesaj gönderen BOGACHAN »

Arkadaşlar ilginç sorun yine karşıma çıktı.

Cuma günleri ne oluyor bilmiyorum ama android üzerindeki program datasnap bağlantı kurmaya çalışınca direk kapanıyor. Server tarihini 1 gün ileri aldım program çalışıyor. Bir türlü çözemedim. Daha önce karşılaşan yada bakmam gereken yer ile alakalı yardımcı olabileceğiniz bir şey varsa sevinirim.

iyi günler.

Xe8 ile android 5.0 kadar destek varmış. debug sorunu ve diğer sorunlar bundan kaynaklanıyormuş okuduklarım kadarı ile.

http://docwiki.embarcadero.com/Platform ... /Main_Page linkten kontrol edebilirsiniz. özellikle s7 s6 gibi cihazlara debug sıkıntısı yaşarsanız.
Kullanıcı avatarı
Ilgaz
Üye

Re: Datasnap connected sorunu sadece mobilde.

Mesaj gönderen Ilgaz »

Merhaba,

XE8'in bazı açılardan sorunları mevcut. En kısa sürede üst versiyonlara çıkmanızı tavsiye ederim. Soyut kütüphaneler ve ana kütüphanelerde yapılan değişiklikler ilerleyen süreçte size sorun çıkartabilir. Berlin'in sorunları da var, yok değil fakat FireMonkey henüz geliştirilmekte olunan bir platform olduğu için şuanda en günceli en mantıklısı olarak değerlendirmeliyiz. Öte yandan Android SDK olarak API Level'ı 23-24 olarak güncellediğinizde mevcut sürümlerle sorun yaşamazsınız fakat dediğim gibi FMX kütüphanelerinde şuan ciddi değişiklikler söz konusu ve bazı konulara yeni destekler Berlin ile geldi.
BOGACHAN
Üye

Mesaj gönderen BOGACHAN »

Ilgaz yazdı:Merhaba,

XE8'in bazı açılardan sorunları mevcut. En kısa sürede üst versiyonlara çıkmanızı tavsiye ederim. Soyut kütüphaneler ve ana kütüphanelerde yapılan değişiklikler ilerleyen süreçte size sorun çıkartabilir. Berlin'in sorunları da var, yok değil fakat FireMonkey henüz geliştirilmekte olunan bir platform olduğu için şuanda en günceli en mantıklısı olarak değerlendirmeliyiz. Öte yandan Android SDK olarak API Level'ı 23-24 olarak güncellediğinizde mevcut sürümlerle sorun yaşamazsınız fakat dediğim gibi FMX kütüphanelerinde şuan ciddi değişiklikler söz konusu ve bazı konulara yeni destekler Berlin ile geldi.
Teşekkür ederim.
sdk api 19-24 arası hepsinde denemiştim sorun devam etti. ilginç bir şekilde sadece cuma günleri bu datasnap connect olmaya çalışınca hata göstermeden apk kapanıyor. tabletlere geçen hafta güncelleme geldi 6.0.1 oldular 5 veya 4.4 olanlarda sorun yok düzgün şekilde çalışıyor.
Debug edememe sorunlarının da kaynağı bu olarak geçiyor.
Berlin versiyonuyla deneyeceğim.
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

Merhaba,

Kod görmeden birşey söylemek çok kolay değil. Tarih ile ilgili kontroller/işlemler var mı kod içinde? Ya da sunucu tarafında?