IOS could not load ssl library hatası

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
jakarta2
Üye
İletişim:

IOS could not load ssl library hatası

Mesaj gönderen jakarta2 »

Binbir zorlukla, vmware, xcode, paserver v.s. kurdum. IOS simulatörde derleme yaptım. Android'te ve windowsta çalıştırdığım bir programı ios'ta çalıştıramıyorum could not load ssl library hatası veriyor.
Windowstada aynı problem çıkmıştı delphinin kurulu olduğu C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\17.0\bin klasörüne ssleay32.dll ve libeay32.dll dosyalarını attım problem gitti.

Peki macos'ta neteye atıcam bu dosyaları? Ya da nasıl çözebilirim? :cry: :oops:
emre19
Üye

Re: IOS could not load ssl library hatası

Mesaj gönderen emre19 »

sanıyorum indy nesnelerini kullandığın için oldu,
aklıma gelen şey, libeasy kütüphanelerinin mac için olanını bulup,
deployment e eklemek, akabinde, form createden önce proje dpr sinden
loadlibray ile resourceden veya deploy edilen klasörden yükletmek..
jakarta2
Üye
İletişim:

emre19 kardeş;
Evet idhttp bileşeni kullanıyorum mecburen bütün platformlarda çalışan başka bileşen olmadığı için. Ama yazdıklarından hiçbir şey anlamadım. Oldum olası apple'a gıcığım var. Mecbur kaldım yoksa hayatta bulaşmam ios'a.

libcrypto.dylib and libssl.dylib mac için bu dosyalar gerekiyormuş. https://github.com/st3fan/ios-openssl sitesinden openssl-1.0.1u.tar.gz dosyasını indirdim. Bunlar macos'a nasıl yüklenir bilmiyorum.
openssl-1.0.1u.tar.gz bu dosyanın içinde libcrypto.dylib and libssl.dylib dosyalarını arattım bulamadım. İnternette arattım yok homebrew'i kurun yok, brew'den indyssl komutunu çalıştırın v.s. v.s. uzadıkça uzadı bir sonuç elde edemedim. Zaten çok geç kaldım. Acil ios'ta derleyip çalıştırmam lazım...
jakarta2
Üye
İletişim:

macos'a homebrew kurdum. Sonra brew install openssl --universal komutunu çalıştırdım. openssl sanırım kuruldu. Ama yine olmadı sanırım simülatörün ssl dosyaları farklı :duvar: :duvar: :duvar: :duvar: