telefon sıfırlama

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
Lord_Ares
Üye

telefon sıfırlama

Mesaj gönderen Lord_Ares »

Merhaba, farklı modellerdeki telefonları bilgisiyara bağlayıp sıfırlama (format atma örneğin odin gibi.. )işlemleri yapan bir uygulama nasıl yaparım diye araştırma yapıyorum. Bunla ilgili yol gösterebilecek paylaşımlarınız ve fikirleriniz var ise benimle paylaşıp yol gösterirseniz sevinirim.Konu her iki bölümüde kapsadığını düşündüğüm için sorumu buradan sordum. Eğer yanlış iste şimdiden özür dilerim.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: telefon sıfırlama

Mesaj gönderen mkysoft »

Bildiğiniz gibi ODIN samsunglara özel bir protokol. Aşağıdaki adreste open source ODIN protokolü ile firmware yüklemenizi sağlayan bir uygulama mevcut, kodlarını inceleyebilirsiniz.
http://glassechidna.com.au/heimdall/

Tüm telefonlardan kastınızın sadece Android telefonlar olacağını varsayarak bir kaç ipucu paylaşayım. Her üreticinin tıpkı Samsung'da olduğu gibi bir yazılım protokolü mevcut ve bu standart değil. Çin merkezli telefonlar ortak bir üretici havuzundan çıktığı için ortak bir uygulama olabilir. Telefonların mevcutta bir yazılım yükleme uygulamaları mevcut. Genelde bunların veri trafiği incelenerek öğrenilmeye çalışılıyor. Uzun sürebilecek araştırmalar sonucunda ortaya bu tür firmware yükleme uygulamaları çıkıyor.
Lord_Ares
Üye

Mesaj gönderen Lord_Ares »

Paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum. Evet android sistemler için düşünüyorum hemen inceliyorum. Telefon reset moduna tuşlar ile alındığında bu işi yapan kendi içinde yazılımları var(örneğin cmmod gibi ) . Belki bu yazılımlar ile iletişim sağlayabilir ve onun menüsündeki komutları tetikleyebilirim düşüncesindeyim. O yüzden paylaşmış olduğunuz örnekte belki ipuçları verir :)))

Amacım : tek bir programla bağlanan tüm cihazlara uygun sistemleri yüklemek
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

Root olmayan cihaza dışarıdan format atamazsın. Yetkilerin olmalı.

Kolay gelsin.
Resim