android marshmallow reklam çıkmıyor

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
hassur
Üye

android marshmallow reklam çıkmıyor

Mesaj gönderen hassur »

arkadaşlar android 5.0 da admob reklamları çıkıyor ama aynı uygulamayı 6.0 marshmallow da çıkmıyor. Sebebi ne olabilir.
Kullanıcı avatarı
fesiharslan
Üye
İletişim:

Re: android marshmallow reklam çıkmıyor

Mesaj gönderen fesiharslan »

Merhaba;
Asus ZenFone 5 Cihaz (Android sürüm 5.0) ve Android 6.0 Marshmallow emülatörde testler yaptım.

Aşağıda örnek ekran görüntüsü ve uygulama linki yer almaktadır.

Resim

Link:
https://mega.nz/#!fBcGzIzT!O_FOgDsMmtTO ... XL35v6UhNk

İyi çalışmalar...
En son fesiharslan tarafından 12 May 2016 06:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
hassur
Üye

Mesaj gönderen hassur »

ben note 3 de deniyorum reklam çıkıyor note5 e yüklüyoruz reklam alanı boş geliyor :( anlamadım
Kullanıcı avatarı
fesiharslan
Üye
İletişim:

Android Emülatörde (6.0 versiyonunda) deneyerek test yapın.
Benim gönderdiğim linkteki uygulamayı test etme imkanınız oldu mu?
Delphi'nin hangi sürümünü kullanıyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
ayhandemirtas
Üye

Mesaj gönderen ayhandemirtas »

Hocam merhaba, uygulamayı bitirdim sayılır. Admob eklemesi yapacaktım. gönderdiğiniz uygulama ve test kodları bana test yapma imkanı vererek çok güzel güzel oldu. Teşekkür ederim.
Gönderdiğiniz uygulama telefonumda çalıştı.
Kendi uygulamama aynı şekilde ekleme yapınca,
Telefona hatasız yükleniyor fakat uygulama açılınca splash ekranından sonra
hata vermeden kapatıyor.
uses ve options uses permission kısımlarındaki yetkileri de bire bir aynısını verdim, Project-Entitlement list-AdMob Service özelliğini de True yaptım, yukarıda bahsettiğim gibi splash ekranından sonra uygulama yine otomatik olarak kapandı.
Ayrıca sizin gönderdiğiniz uygulamaya yeni bir sayfa eleyerek aynı kodları denedim. Uygulama çalıştı ve diğer sayfaya geçince aynı hatayı aldım.
Mutlaka bir yerde hata yapıyorum ama ben fark edemedim,
XE10 Seattle sürümünü kullanıyorum, henüz XE10.1 Berlin sürümüne geçemedim.
Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
fesiharslan
Üye
İletişim:

Delphi 10.1 Berlin sürümünde de test etmek gerekiyor. Çünkü önceki sürümdeki bir çok hata düzeltilmiş.
Benim tespit edebildiklerim: viewtopic.php?f=36&t=35823&p=193210&hil ... in#p193210
1- Formunuzun Event'larına yazdığınız kodları ve Sekmeler arası geçişte kullandığınız herhangi bir Event varsa orada yer alan kodları gözden geçirin.
2- Reklamı aktif duruma getirmeden uygulamayı çalıştırın. Reklamı aktifleştirmek için bir buton kullanın. Uygulama çalıştıktan sonra reklamı aktifleştirin. Hata meydana gelmiyorsa Even'larda kullandığınız kodlardan kaynaklanıyordur. Yine hata olması durumunda ise uygulamayı farklı bir çözünürlüğe sahip cihazda test edin.
Kullanıcı avatarı
ayhandemirtas
Üye

Hocam dediklerinizi yaptım çalıştıramadım.
sizin gönderdiğiniz uygulamada da aynı şekilde 2. sayfayı açtım. bannerad ekledim.
butonlar ile kodları çalıştırmak istedim olmadı.
Birde kodları sildim sadece bannerad ekledim, maalesef sizin uygulamada dahi çalışmadı.
Birde XE10.1 Berlin sürümüne geçip test edeceğim.
Sonuçtan haber edeceğim.
Kullanıcı avatarı
ayhandemirtas
Üye

İyi ramazanlar,
Hocam anca vakit buldum,
XE10 Berlin sürümünde reklam ekleme özelliğini denedim. Program bir türlü çalışmıyor. Açılıp kapanıyordu.
Bende XE10 da yeni projeye açtım ve kodları kopyala yapıştır ile yeni sürüme aktardım.
İlk denemede uyugulama reklamları gösterir şekilde hata vermeden çalıştı.

Sadece sayfalar arası geçişte bannerad visible özelliğini kapatmak gerekiyor. Aksi halde reklam
kapanmadan diğer sayfalarda gözükmeye devam ediyor.
sayfaya geri dönüşte de visible özelliği açıldığı zaman sıkıntısız reklam gözüküyor.
Problem XE6 da XE10 da düzenlenen uygulamada problem olmuyor.
nguzeller
Üye

Mesaj gönderen nguzeller »

bende reklam ile sorun yaşadım uygulamadan reklam aktif olduğu anda uygulama kapanıyordu değer uygulamalarında reklam olayı sorunsuz çalışıyor ama bir uygulamanda bir türlü çalıştırım ne ile çalışıyor diye bir çok kodu kaldırdım yine olmadı. şuan reklamsız yayınladım Berlin ve Seattle versiyonlarında sonuç denedim.
Kullanıcı avatarı
ayhandemirtas
Üye

Hocam, Berlin sürümü ile sifir bir proje açın, buraya kodlari kopyala yapistir ile yeni projeye aktarın, sorun umarim cozulur. Ben bu sekilde sorunumu çözdüm. Bakmadigim kod kalmamisti, Kolay gelsin.