Android emulator

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
10.Köy
Üye

Re: Android emulator

Mesaj gönderen 10.Köy »

brs yazdı:Dediğiniz gibi yapıyorum ama telefonu bilgisayara tak çıkar falan filan; Emulator üzerinden test etsem daha iyi olacak.
Sanirim fesiharslan beyin bahsettiğini yanlış anladınız. Telefonunuza kendiniz yuklemiyorsunuz yazdığınız programı, o yüzden tak çıkar yapmanıza gerek yok. Delphi derleyici telefonunuzu bunu sizin için emulator olarak cok hızlı şekilde imkan veriyor.
En son 10.Köy tarafından 15 Haz 2016 06:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
fesiharslan
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fesiharslan »

10.Köy yazdı:
brs yazdı:Dediğiniz gibi yapıyorum ama telefonu bilgisayara tak çıkar falan filan; Emulator üzerinden test etsem daha iyi olacak.
Sanirim fesiharslan beyin bahsettiğini yanlış anladınız. Telefonunuza kendiniz yuklemiyorsunuz yazdığınız programı o yüzden tak çıkar yapmanıza gerek yok. Delphi derleyici telefonunuzu bunu sizin için emulator olarak cok hızlı şekilde imkan veriyor.

Haklısınız.
Anladığım kadarıyla @brs, kendi telefonunu bilgisayara usb ile bağlamasına rağmen Delphi IDE'sinde (Project Manager > Target Platforma > Target) görüntüleyememişti.
Bunun nedeni telefonun driver'nın bilgisayarda kurulu olmamasından kaynaklanıyor.
Daha sonra da telefonda test yerine emulator kullanmak istemişti.
Cevabından öyle anladım.
İyi çalışmalar...
yusuf simsek
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen yusuf simsek »

yhackup yazdı: 11 Haz 2016 12:52
fesiharslan yazdı:Merhaba;
Öncelikle Genymotion'ın ücretli olduğunu belirtmek isterim. Fiyatı Personel Edition'ı ücretsizdir. İndirmek için de üyelik ister.
Ayrıca Genymotion VirtualBox üzerinde sanal bir işletim sistemi olarak çalışıyor. Öncelikle VirtualBox'ı kurmanız gerekiyor. Kurulum sırasında Custom setup window ekranında Network kısmını enabled yapmanız gerekiyor.
Bu yeni sürümlerinde kullandığı VirtualBox altyapısındaki destek konusunda garanti vermiyor (Bakınız)
Genymotion tüm adb protokollerini desteklediği için sıkıntısız bir kurulumdan sonra Delphi IDE'sinden de çalışacaktır.

Kurulum konusunda daha fazla bilgi almak için...

İyi çalışmalar...

Şu anda kullanıyorum zaten Android Studio ile ama delphide olmuyor

Resim
Bu hata ile ilgili çözüm bulabilen var mı acaba?
Bugün bir kez daha,
Hiç Birşey Bilmediğimi Öğrendim!!!

https://extrayazilim.com
ekremkocak
Üye

Mesaj gönderen ekremkocak »

tel : adb tcpip 5555
pc : adb connect 192.168.1.x : tel ipsi
ile telefonu wifi üzerinden emulator olarak kullanılıyor.