Formlar arası Geçiş Animasyonları

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Formlar arası Geçiş Animasyonları

Mesaj gönderen codder71 »

Merhaba Arkadaşlar

Bir zamandır uğraştığım projeme biraz görsellik katmak istiyorum. Androidde incelediğim bir çok programda formlar arası geçişlerde animasyonlar mevcut bu tür animasyonları Delphide de yapmak mümkün mü acaba bu konuda bilgiye sahip hocalarımızın yardımına ihtiyacım var şimdiden teşekkürler saygılar.
Kullanıcı avatarı
AliZairov
Üye
İletişim:

Re: Formlar arası Geçiş Animasyonları

Mesaj gönderen AliZairov »

Merhaba. Delphi Native uygulama yapma sistemi biraz farklı. O yüzden çok işi yapamıyoruz. Dediğin elbetde yapa bilen arkadaşlar mevcut. Benim tavsiyem çoklu form yerine TabControl kullanman.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Cevabınız için teşekkürler Ali bey yalnız şöyle bir durum var aslında bende bu proje için tabcontrol kullanmak istedim ama Delphi xe8 kullanıyorum suan için tabcontrol nesnesinde bug var galiba ayrıca formlarla calısmanında kendince aslında avantajlı yönleride var ondan formları tercih ettim aslında proje de bitti ama kullanıcı yakalamak için görsellik birazda önemli olduğunu düşünüyorum. :roll: Bundan dolayı biraz görsellik katmak istiyorum. Bir kaç yöntem denedim ama hatalı sonuçlar aldım formda Delphi xe8de eğer böyle görsel tasarımlar gerçekleştiren varsa yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler .
Kullanıcı avatarı
AliZairov
Üye
İletişim:

Delphi form çağırması bana öyle geliyo böyle olmalı. Site sistemine benziyo. Tek bir index var. İndex tek bir css bağlı. Her bir forumda bir kod parçası. Delphide index.php?goster=form2 böyle bir mantıkla çalışıyo. Yanlışda düşünmüş olabilirim. O yüzden formalar arası geçişe bakarsanız pek hiss olunmuyo 2 formun açılması. Java ile baktığımızda fark ediliyo. Stil konusuna gelirsek forma StyleBook bileşeni eklliyerek tema kullanmanız mümkün.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Ali bey aslında bende tabcontrolde slite yapılma şeklini formdaki sisteme uydurmaya çalıştım ama nedense hem telefonda program stabil çalışmadı hemde programın ekranda kayma yapmasına sebeb oldu. (ama bende düzgün yapamamış olabilirim :D Denemelerim sürecek ! ) . Ondan yeniden eski düzenine getirmek zorunda kaldım ama bu konuda başarılı olan varsa yardımlarını bekliyorum. Aynı zamanda daha görsel Delphi android bileşenleri varsa bu konudan bana yardımcı olabilirmisiniz.
Not : Bu bileşenler ücretlide olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
AliZairov
Üye
İletişim:

Iyi akşamlar. FireMonkey ve Mobil destekli bildiim tek paketler bu http://www.tmssoftware.com/site/products.asp?t=fm Parlı bileşenler. Formunda kayma varsa belkide sizin forma elemanları yerleştirmede hatanız vardır. Stiller bi kaç kez kullandım pek sorun olmadı. Hangi delphi versiyonda projenizi yapıyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Ali bey Delphi xe8 versyonu kullanıyorum. Sizde stilleri formlardamı kullandınız yoksa tabcontroldemi kullandınız ve hangi versyonda kullandınız?
Forma bileşenleri yerleştirmede problem olduğunu düşünmüyorum çünkü stilleri kaldırdığımda düzgün bir şekilde uygulama ekrana geliyor aynı zamanda kapanma sorunu yapması asıl sıkıntıyı büyüttü sizde biliyorsunuzdur ki android de uygulamalar her telefonda aynı şekilde işlev görmüyor bazı versyonlarda düzgün çalışırken bazı telefonlarda hatalar verebiliyor ondan dolayı cesaret edemedim. Ama stabil çalışacak olursa denemelerim sonucu yeniden stilleri kullanabilirim. Saygılarımla iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
AliZairov
Üye
İletişim:

Ben tüm versiyonları denedim şu an DX Update 1 test ediyorum. Stil test etdim sorun yok. Benim tabletde DX önce sürümler sorun veriyordu sorunu çözmüşler artk çalışa biliyorum. StyleBook ben forma koyup formu seçiyorum tüm bileşenler değişiyor.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Ali bey stiller konusunda biraz denemeler yapmam lazım eğer sorun yoksa benim kullanımımda sıkıntılar var demektir. :) Form geçişlerine gelirsek o konudada denemeler yapıyım eğer çözüm geliştirebilirsem bu başlıktan paylaşım yaparım. Saygılarımla teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
sadettinpolat
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen sadettinpolat »

https://www.youtube.com/watch?v=j0MOM0ED04s boyle birsey var ama sanirim cok saglikli olmadigi icin uzerine pek gitmediler.
"Sevmek, ne zaman vazgececegini bilmektir." dedi, bana.

---
http://sadettinpolat.blogspot.com/
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

sadettinpolat yazdı:https://www.youtube.com/watch?v=j0MOM0ED04s boyle birsey var ama sanirim cok saglikli olmadigi icin uzerine pek gitmediler.
Öncelikle Cevebınız için teşekkür ederim.
Aynn hocam bu tarz şeylerden bahsediyorum aslında bir iki denemem oldu ama hem düzgün çalışmadı uygulama hemde animasyonu gerçekleştiremedim. Stabil çalıştırabilen varsa yardımlarını bekliyorum.